Українські жінки в ООН порушать питання пандемії, агресії РФ та домашнього насильства
Про це повідомили представниці ГО «Геополітичний альянс жінок» на пресконференції в Укрінформі на тему: «Головний меседж українських жінок на 65-тій сесії Комісії ООН».
Жінки відіграють потужну роль у протидії пандемії коронавірусу і відіграватимуть її у відбудові світу потім, а отже ця тема заслуговує осмислення світовим співтовариством, вважає голова робочої групи з розширеної участі жінок у подоланні наслідків COVID-19 Наталія Куцмус.
«Один із викликів, який стоїть перед нашим співтовариством, – це вірус пандемії, перед яким ми всі беззахисні. Питання протидії коронавірусу і відновлення світу в постпандемічний період – одне з нагальних питань. Жінки відіграють дуже потужну роль у протидії пандемії коронавірусу, і вони так само відіграватимуть цю роль у відбудові світу, коли ми зможемо подолати цей виклик часу», - наголосила Куцмус.
За її словами, понад 80% представників гуманітарної сфери, які протидіють пандемії, - жінки. Кожна 10-та жінка була змушена працювати вночі, щоб повноцінно поєднати всі сфери свого життя. Кожна 2-га людина, яка сьогодні втратила своє робоче місце – це також жінка.
Вона озвучила гендерні пропозиції у постпандемічний період, які буде запропоновано українською делегацією на сесії ООН. «Це мережування і соціальний бріджинг серед інститутів громадянського суспільства на подальше просування гендерної рівності, активізація участі жінок у всіх процесах управління гуманітарного координування, необхідність інвестування в інтелектуальний капітал жінок і дівчат, посилення їхнього доступу до сучасних знань і технологій, які сприятимуть їхнім можливостям у сучасному світі, підтримка жінок, які перебувають у пошуку власної моделі соціальної поведінки та бізнес-самореалізації», - розповіла Куцмус.
Також українське жіноцтво турбує проблема постраждалих унаслідок російської військової агресії проти України жінок, наголосила голова робочої групи з розширення участі жінок у ліквідації усіх видів насилля в суспільстві Наталія Целовальниченко. «Саме жінки в більшості випадків постраждали від російської агресії щодо України. Це внутрішньо переміщені особи та ті, які залишилися на тимчасово окупованих територіях. До нас звертаються жінки, які постраждали внаслідок агресії РФ, і Україна неспроможна самостійно вирішити це питання. Тому жіноцтво України об’єднує свої зусилля, щоб приєднатися до міжнародної спільноти із закликом, що будь-яку збройну агресію треба долати разом. Це не тільки справа України, а загальна справа людської спільноти», - вважає Целовальниченко.
Також вона зазначила, що дуже великою проблемою в Україні є домашнє насильство щодо жінок, це так само буде предметом обговорення на сесії ООН. «90% страждає саме жінок від цієї проблеми. Досі не ратифіковано Стамбульську конвенцію (Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами – ред.). І наша робоча група наголошує на необхідності такої ратифікації, щоб ми отримали більш ефективні інструменти для захисту своїх прав. За час пандемії, на жаль, збільшилась кількість домашнього насильства», - зазначила Целовальниченко.
Під час заходу українські жінки-лідерки презентували своє послання щодо становища жінок 65-тій сесії Комісії ООН, яка відбудеться 15-26 березня 2021 року у Нью-Йорку. Основна тема Сесії для обговорення і проведення експертних консультацій – «Повна та ефективна участь жінок та прийняття рішень у суспільному житті, а також ліквідація насильства для досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчат». З огляду на пандемію цьогорічна сесія відбудеться в режимі онлайн.