Пріоритетом держави має бути створення дієвої системи реабілітації ветеранів – Лапутіна
Як передає Укрінформ, про це сказала міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна, повідомляє пресслужба Мінветеранів.
«Війна в Україні триває восьмий рік. За статистикою, в усіх країнах, які брали участь у бойових діях, саме цей період передбачає збільшення кількості випадків посттравматичного стресового розладу у військових. Тому зараз Мінветеранів працює над тим, щоб система психологічної та медичної реабілітації була приведена до ладу. І, якщо у 2022 році ми плануємо повністю закрити питання житла для захисників-переселенців, то сподіваюся, що у 2023 році має бути пріоритезовано створення дієвої системи медичної та психологічної реабілітації наших захисників», - сказала Лапутіна.
Очільниця Мінветеранів додала, що наразі є велика кількість пілотних проєктів з екстреної психологічної і медичної допомоги, які започатковані в обласних центрах.
«Ми хочемо промоніторити діяльність з цих питань у регіонах, і, можливо, підтримати на грантовій основі найбільш перспективні моделі протягом одного кварталу. А поряд із цим пропрацювати логістику, визначити кількість пацієнтів та наданих послуг, потреби, зокрема й технічні, і на базі цього розробити дієвий інструмент закладання у нормативно-правовій базі оновленої системи психологічної та медичної реабілітації», – сказала вона.
Заступник міністра у справах ветеранів Ігор Безкаравайний розповів, що наразі у міністерстві триває робота над тим, щоб психологічна реабілітація була доступною, науково доказовою та вимірюваною для кожного захисника.
«Ми не виокремлюємо проблеми зі здоров’ям ветеранів від загальнонаціональної медичної системи, а інтегруємо їх туди. Наразі відбувається спільна робота з Міністерством охорони здоров’я над включенням ветеранських потреб до програми медичних гарантій. Також стартував проєкт із вивчення стану здоров’я ветеранів. Річ у тім, що у ветеранів є специфічні проблеми, наприклад, контузії, які наразі некоректно класифікуються як звичайні черепно-мозкові травми», - сказав він.
Як повідомлялося, Міністерство у справах ветеранів планує вивчити досвід США та імплементувати найсучасніші практики до системи психологічної реабілітації захисників.