Українські вчителі не зобов’язані переходити на стандарти викладання загарбників - Шкарлет
Про це він сказав у ефірі телемарафону, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Перше зло - це дійсно викладання на мові окупанта. Але ще більше зло - це викладання за російськими наративами, за російськими стандартами - де все пронизано “меншовартістю” нашої держави. Чого жоден з наших освітян, я пишаюся цим, не допустив і ні в якому разі не пішов на співпрацю з окупантом”, - сказав Шкарлет, відповідаючи на запитання - що робити українським учителям на тимчасово окупованих росіянами територіях.
Також він зауважив, що “більша частина сьогодні наших освітян все ж таки не працює за стандартами і не працює за наративами російськими”.
“Ми майже завершили навчальний рік, тим більше, що ми дали можливість завершити його онлайн, в онлайн-режимі. Викладачі не зобов’язані йти на роботу до рашистів, не зобов’язані ні в якому разі переходити на їхні стандарти, адже сьогодні Україна забезпечила всі можливості в онлайн -форматі, поки що в онлайн-форматі , викладати за українськими стандартами”, - зазначив міністр.
Зокрема, за його словами, для онлайн-навчання працює платформа “Всеукраїнська школа -онлайн”, електронний щоденник, електронний класний журнал тощо.
“Ми виплачуємо в повному обсязі заробітну плату і аванс два рази на місць. Всі призначення зроблені. На жаль, є 48 територіяльних громад, це приблизно 10 тисяч педагогів, які на сьогодні не отримали заробітну плату за квітень. Чому це відбувається? Тому що в Міністерстві освіти немає прямого менеджменту до кожної школи. А саме школами опікуються місцеві органи влади або засновники їх. І в цій частині ненарахування заробітної плати буде , тобто нарахування є, - невиплата заробітної плати полягає в тому, що , наприклад, немає керівника, який має цифровий підпис або печатку і який може сформувати реєстр для виплати зарплат. Ми постійно знаходимося на зв’язку і намагаємося з головами військових адміністрацій впорядкувати це питання”, - пояснив міністр освіти.
Раніше Шкарлет поінформував, що, станом на 30 травня 2022 року, 2 285 шкіл завершили навчання. Понад 430 тис. дітей закінчили 2021-2022 навчальний рік.