Тергромади поділили за рівнем ризику безпеки у системі освіти - як перевірити свій регіон
Про це йдеться на сайті МОН, передає Укрінформ.
"Міністерство освіти і науки України затвердило перелік територіальних громад за рівнем ризику безпеки в системі освіти. Цей перелік ґрунтується на основі Методики оцінювання ризиків, затвердженої постановою Кабінету міністрів від 2 серпня 2024 року № 866", - йдеться у повідомленні.
Детальніше про методику і що означає кожен із рівнів, — читайте тут.
Рівні ризику безпеки визначаються на основі аналізу освітніх даних: геолокації закладів освіти в межах відповідних громад, кількості учнів та працівників цих закладів, форми навчання тощо, а також додаткових даних з відкритих та інших джерел - геолокації вибухів, об'єктів інфраструктури, відстань від лінії фронту, статус кожної громади (окуповані, бойові дії — як активні, так і потенційно можливі), наближеність до державних кордонів України з країною-агресором, Республікою Молдова в межах Придністровського регіону та Республікою Білорусь тощо.
Як зазначається, таке зонування допоможе враховувати безпекові ризики під час розроблення освітніх політик, вибору місць для укриттів та відновлення очного або змішаного навчання.
З переліком громад можна ознайомитися на спеціально створеному дашборді.
Як повідомлялося, на початку серпня Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Про затвердження Методики оцінки ризиків безпеки в системі освіти, пов’язаних зі збройною агресією Російської Федерації проти України». Методику розробили у межах реалізації комплексної політики «Школа офлайн» для того, щоб якомога ефективніше визначати громади для розподілу державних субвенцій для закладів загальної середньої освіти.