У поліції відреагували на заяву омбудсмена про смертельний флешмоб серед дітей
На цьому наголосив Департамент комунікації Нацполіції, передає Укрінформ.
Цей челендж, який називають також «хафінгом», передбачає вдихання токсичних парів побутових засобів (лаку для нігтів, маркерів, аерозолів та інших побутових речовин), що викликає серйозні наслідки для здоров'я, включаючи ураження мозку, серця, легень та інших органів, і може призвести до залежності та навіть смерті.
«В Україні підрозділами Національної поліції випадків «хромінгу» не зафіксовано, та в українському сегменті інтернету зростання популярності цього челенджу не зафіксовано», - заявили у департаменті.
Поліцейські наголошують, що інформація в українських ЗМІ з цієї тематики взята з іноземного медіа та описує проблематику підлітків за кордоном.
Батькам підлітків рекомендують перевіряти джерела інформації і не довіряти всьому, що вони бачать в інтернеті, та навчити дітей критично ставитись до інформації.
«Завжди перевіряйте факти з надійних джерел, перш ніж поширювати їх», - закликають українців правоохоронці.
Як відомо, новий смертельний флешмоб шириться серед дітей у соціальних мережах. Діти на камеру вдихають пари побутових токсичних речовин. Термін "хромінг" спочатку використовувався для означення вдихання парів фарби на основі хрому. Тепер же так називають практику використання для вдихання парів різних побутових предметів, таких як лак для нігтів, перманентні маркери, аерозолі тощо для досягнення короткочасної ейфорії.
Цей ефект може викликати звикання, а тривале подразнення слизових викликати незворотні зміни у них та навіть інтоксикацію.
Як повідомляв Укрінформ, Офіс Генерального прокурора України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та платформою «Дія.Освіта» запустили цикл освітніх і превентивних продуктів щодо найпоширеніших кіберзлочинів.