Надскладна справа: Зеленський пояснив, чому непросто повертати викрадених Росією дітей

Надскладна справа: Зеленський пояснив, чому непросто повертати викрадених Росією дітей

Укрінформ
Україна проводить обміни російських військових на українських військових, також є процедури і механізми повернення цивільних, але повернення українських дітей наразі є надскладною справою. Їх неможливо обміняти, бо Україна не викрадає російських дітей.

Про це Президент України Володимир Зеленський сказав в інтервʼю CBN, передає Укрінформ.

дітьми дуже складно... Тому що ми не можемо міняти дітей на дітей. Там наші депортовані силою українські діти. У нас немає руських дітей. Ми нікого не крали, нікого не депортували. Жодного разу такого не було. І навіть наша операція у Курській області тому доказ. ... Жодна людина не вкрадена, жодну цивільну людину ми не вбили, жодна дитина там не постраждала", - сказав Зеленський.

Він зазначив, що військових міняють на військових, і наразі Україні вдалося повернути понад 3,5 тис. військових, і цей процес триває, незважаючи на блокування російської сторони.

Також є інструменти для повернення цивільних.

Читайте також: У прифронтовому Покровську залишаються 18 дітей

Президент наголосив, що наразі Україна верифікувала 19,5 тис. дітей, яких Росія насильно депортувала. При цьому він нагадав, що російська омбудсмен свого часу заявила про 700 тисяч українських дітей, яких Росія вивезла з України.

"Це їх офіційні дані. Не знаю, наскільки це правда, але це жах, вони пишаються тим, що вкрали дітей", - сказав Зеленський.

Зараз Україна намагається повертати своїх дітей за посередництва партнерів, зокрема це Катар, Ватикан. Інші країни теж долучаються. Всього, за словами президента України, вдалося повернути 1030 дітей.

Він висловив сподівання, що за допомогою європейських партнерів, Сполучених Штатів Україні вдасться завершити війну і питання повернення наших громадян буде пріоритетним.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні Олена Зеленська представила на полях Генеральної асамблеї ООН експертний документ «Забезпечення безпеки дітей під час збройних конфліктів: досвід України», що містить деталізований план захисту дітей та їхніх прав в умовах війни.

Експертний документ був розроблений за підсумками київського Саміту перших леді та джентльменів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-