Фактчекери просять YouTube посилити боротьбу з фейками
Про це повідомляє CNN із посиланням на відкритий лист гендиректору YouTube Сьюзан Воджицкі, передає Укрінформ.
«YouTube дозволяє недобросовісним користувачам використовувати свою платформу як зброю, щоб маніпулювати та експлуатувати інших, а також самостійно збирати кошти. Ми закликаємо вас вжити ефективних заходів проти дезінформації, а також розробити дорожню карту заходів щодо політики та продуктів для покращення інформаційної екосистеми — і робити це разом із незалежними, позапартійними організаціями світу, які перевіряють факти», - йдеться у листі.
У відповідь речниця відеоплатформи Елена Хернандес заявила, що перевірка фактів є важливим інструментом, але це лише один з інструментів для боротьби з поширенням дезінформації на платформі.
«Впродовж багатьох років ми вкладали значні кошти в політику та продукти у всіх країнах, у яких ми працюємо, щоб під'єднати людей до перевірки вмісту відео, зменшити поширення дезінформації та видаляти відео, що порушують наші правила», - додала вона.
Повідомляється, що YouTube вже вжив деяких заходів для боротьби з дезінформацією. Наприклад, коли користувачі шукають "COVID-19", сторінка результатів посилається на інформацію з Центрів контролю та профілактики захворювань США і спочатку з'являються відео з авторитетних джерел.