Інформація про підтримку допомагає політв'язням триматися в неволі - Джелял

Інформація про підтримку допомагає політв'язням триматися в неволі - Джелял

Укрінформ
Інформація про підтримку додає сил незаконно засудженим окупантами українським політв'язням.

На цьому наголосив перший заступник голови Меджлісу, колишній в’язень Кремля Наріман Джелял під час онлайн-форуму «Судилища над свободою слова у Криму: ціна журналістської роботи», передає кореспондент Укрінформу.

"Головне, щоб вони (політв'язні - ред.) знали, що про тебе не забувають, про тебе піклуються, про тебе нагадують. Це надає колосальної сили для того, щоб триматися за гратами і плекати надію на майбутнє звільнення. Це дає відчуття того, що ти не сам, про тебе пам'ятають не тільки рідні, а ситуація, в якій ти опинився, важлива багатьом", - сказав Джелял.

За його словами, потрібно намагатися доносити інформацію політв'язню у різний спосіб: через рідних, адвокатів, активістів. Будь-яке привернення уваги до ув'язнених журналістів, політв'язнів, полонених, має велике значення.

"Ми знаємо, що журналісти робили і роблять надважливу справу, повідомляючи про те, що відбувається на фронті, в окупації з нашими громадянами. Саме через це вони і постраждали і опинилися поряд з іншими за гратами", - зауважив Джелял.

Читайте також: У тюрмах на території РФ перебувають 17 незаконно ув'язнених кримських журналістів - правозахисниця

Перший заступник голови Меджлісу зазначив, що коли він у російському полоні отримував інформацію про розголос своєї справи, у нього зміцнювалося розуміння того, що робить правильну справу.

"Ворог намагається запевнити і тебе, і суспільство під окупацією в тому, що ти зробив якийсь злочин, що ти вчинив неправильно, і тим самим намагається пригнітити тебе, послабити твої психологічні сили, щоб ти втратив внутрішню опору. І саме розуміння того, що ти робив правильну справу, докладав зусилля до чогось доброго, справжнього, те, що має значення для людей, то є велика підтримка для тебе. А зрозуміти це допомагає якраз зовнішнє звернення до тебе від людей, які поділяють твої погляди, поділяють те, що ти робив, і піклуються про тебе, про твоїх рідних і про твою свободу. Це допомагає триматися - максимально сильно, ефективно. Бо там ситуація, що краплина якоїсь сили, дійсно, вона важлива для тебе", - сказав він.

Як повідомлялося, Росія утримує у полоні понад 14 тисяч цивільних громадян України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-