У Молдові заявили про спробу державного перевороту

У Молдові заявили про спробу державного перевороту

Укрінформ
Голова Демократичної партії Молдови Влад Плахотнюк вважає, що події, які відбулися в суботу, 8 червня, в Кишиневі, є спробою державного перевороту та узурпації державної влади.

Про це він заявив під час сьогоднішнього брифінгу в Кишиневі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Те, що зробили сьогодні президент Ігор Додон і депутати з Партії соціалістів та політичного блоку «ACUM» є державним переворотом. Дії Ігоря Додона і його соратників з Партії соціалістів є відчайдушною спробою узурпувати владу в країні», - зазначив Плахотнюк.

Читайте також: Додон заявляє про спроби "розхитати" ситуацію в Молдові

За його словами, Демократична партія буде робити все можливе, щоб уникнути поглиблення політичної кризи, надавши можливість державним установам працювати в нормальному режимі.

Плахотнюк заявив також, що у Молдови «більше немає легального президента, оскільки він зрадив державні інтереси, виступаючи раніше за федералізацію Молдови та отримуючи гроші з Росії для фінансування своєї партії».

Читайте також: Молдавські демократи вимагають відставки президента

Як повідомлялося, в суботу, 8 червня, в парламенті Молдови створили тимчасову коаліцію, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів та політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Всього в парламенті Молдови – 101 депутат.

У засіданні парламенту не брали участь представники Демократичної партії, партії «Шора» і три незалежні кандидати. Демократи заявили, що засідання парламенту, згідно з рішенням Конституційного суду, нелегітимне.

Читайте також: Парламент Молдови прийняв декларацію, в якій визнає країну «захопленою»

На засіданні був обраний спікер парламенту – голова Партії соціалістів Зінаїда Гречаний, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Депутати від коаліції ухвалили Декларацію про визнання Молдови «захопленим державою», звільнили з посад голову Служби інформації і безпеки та керівника Національного центру по боротьбі з корупцією.

Читайте також: Євросоюз закликав Молдову до стриманості та продовження реформ

Декількома годинами раніше Конституційний суд Молдови виніс вердикт щодо визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов та законодавчих актів. Інстанція вже винесла рішення про неконституційність обрання Зінаїди Гречаної спікером, а Майї Санду - прем'єр-міністром.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-