Єврокомісія уклала третій контракт на постачання ліків проти COVID-19
Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена на сайті Єврокомісії.
“Більше 73 відсотків дорослого населення ЄС вже повністю вакциновані, і цей показник продовжує зростати. Але вакцини не можуть бути єдиною відповіддю на COVID-19. Люди продовжують інфікуватися та хворіти. Нам необхідно продовжувати роботу для запобігання інфекції за допомогою вакцин, і водночас забезпечити можливість лікування терапевтичними засобами. Сьогодні ми підписали наше третє замовлення та виконуємо зобов’язання відповідно до Терапевтичної стратегії ЄС із забезпечення сучасними ліками пацієнтів з COVID-19», - зауважила з цього приводу Єврокомісар з питань здоров’я та продовольчої безпеки Стелла Кіріакідес.
Препарат компанії Eli Lilly є комбінацією двох моноклональних антитіл (bamlanivimab та etesevimab), та призначений для лікування пацієнтів з коронавірусом, що не потребують допомоги киснем, але перебувають у зоні підвищеного ризику щодо появи важких ускладнень COVID-19. Моноклональні антитіла – це протеїни, що створені лабораторним шляхом та призначені для імітації інфекції з метою активувати здатність імунної системи до боротьби з коронавірусом. Вони блокують приєднання вірусу до клітин людини.
Як зазначається у повідомленні, цей препарат став третім у портфоліо з п’яти перспективних терапевтичних засобів, про намір створення якого Єврокомісія оголосила у червні 2021 року. Вже замовлені лікувальні засоби наразі проходять перевірку у Європейському агентстві з лікарських засобів (ЕМА) для отримання умовної ринкової авторизації. Наразі учасниками цієї програми є 18 країн Євросоюзу, які беруть участь у спільному замовленні на закупівлю не менше 220 000 лікувальних комплексів.
Усього за програмою спільного замовлення ЄС Єврокомісія уклала близько 200 контрактів на застосування різних медичних засобів протидії на загальну суму більше €12 мільярдів.
До цього Єврокомісія уклала ще два перспективних контракти на постачання терапевтичних засобів проти коронавірусу. Перший був укладений 31 березня 2021 року з компанією Roche на постачання продукту REGN-COV2, що є комбінацією речовин Casirivimab та Imdevimab, другий був підписаний з компанією Glaxo Smith Kline 27 липня 2021 року на постачання препарату sotrovimab (VIR-7831).
Як повідомлялося, за даними Worldometer станом на 22 вересня у світі зафіксували 230 319 299 випадків зараження коронавірусом, з них 4 722 782 – летальні, одужали 207 060 329 осіб.