World Athletics та МОК розслідують, хто намагався вивезти Тимановську до Білорусі

World Athletics та МОК розслідують, хто намагався вивезти Тимановську до Білорусі

Укрінформ
Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics) вирішила відкрити офіційну процедуру розслідування щодо двох офіційних осіб з білоруської команди на Олімпіаді -2020, які намагалися змусити Христину Тимановську вилетіти з Токіо до Білорусі.

Як передає Укрінформ, про це інформує AFP.

Спортсменка стверджує, що її примусово доставили до летовища в столиці Японії, але їй вдалося привернути увагу представників японської влади, які втрутилися у ситуацію.

Після цього інциденту двоє тренерів збірної Білорусі були відсторонені від змагань.

"МОК (Міжнародний олімпійський комітет - ред.) та World Athletics спільно домовилися продовжити розслідування та відкрити офіційну процедуру щодо двох вищезгаданих тренерів",- йдеться у заяві федерації.

Читайте також: Медаль спортсменки Тимановської продали на аукціоні за $21 тисячу

Було ухвалено рішення, що Відділ доброчесності з легкої атлетики (AIU) - незалежний орган, створений World Athletics для управління всіма питаннями доброчесності (як допінговими, так і не пов'язаними з допінгом) щодо легкої атлетики - проводитиме розслідування у повній співпраці та за підтримки МОК.

Тимановська заявила, що побоюється за свою безпеку, якщо її змусять повернутися до Білорусі.

Як повідомляв Укрінформ, на початку серпня стало відомо, що Тимановська, яку усунули від Олімпіади після критики керівництва національної збірної, вирішила продати свою медаль Європейських ігор 2019 року на підтримку білоруських спортсменів, які зазнали репресій.

Читайте також: Інцидент з Тимановською порушив олімпійське перемир'я - Боррель

За її словами, срібна медаль, яку вона виборола в командній естафеті на Європейських іграх 2019 року на домашній арені, у Мінську, має для неї особливе значення.

1 серпня стало відомо, що Христину Тимановську, яка 2 серпня повинна була брати участь у кваліфікаційному забігу на 200 метрів на Олімпіаді в Токіо, представники білоруської влади намагалися насильно вивезти з Японії до Білорусі. Напередодні спортсменка різко розкритикувала білоруське спортивне керівництво, яке поставило її для участі в естафеті 4 по 400 метрів без її відома.

Міжнародний олімпійський комітет звернувся до Національного олімпійського комітету Білорусі з вимогою дати вичерпні пояснення щодо ситуації з білоруською легкоатлеткою.

Читайте також: МОК планує опитати свідків у справі Тимановської

Польща запропонувала Тимановській гуманітарну візу.

Пізніше стало відомо, що білоруска подала документи на надання політичного притулку у Польщі. Зараз спортсменка перебуває у Варшаві.

Польща також надала гуманітарну візу чоловіку Тимановської.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-