«Заморозити й захопити»: Єврокомісія взялася за активи можновладців рф і білорусі
Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні на сайті Європейської комісії.
«Оперативна група Єврокомісії «Заморозити й захопити», створена для координації на рівні ЄС втілення санкцій проти російських та білоруських олігархів, нарощує дії на міжнародному рівні. Вона працюватиме разом із новоствореною оперативною групою «Російська еліта, прихильники та олігархи (REPO), в рамках якої ЄС діятиме разом із країнами G7, а також з Австралією», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, така координація дій на рівні оперативних груп має забезпечити з обох сторін Атлантики ефективність застосування прийнятих обмежувальних заходів проти російських та білоруських суб’єктів.
«Такі дії є важливими для досягнення швидкого заморожування та конфіскації активів, що належать особам та установам, що підпадають під санкції. Водночас ми маємо посилити нашу спільну роботу для ідентифікації олігархів, які допомагали фінансувати або організовувати події в Україні, і які були причетними до протизаконних дій на території Євросоюзу. Наші спільні дії можуть принести зміни у глобальному вимірі. Це дійсний прояв солідарності та єдності перед фактом війни», - зауважив з цього приводу Єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс.
Як зазначається у повідомленні, спільні дії ЄС та його ключових партнерів вже мали суттєвий ефект, внаслідок чого російська економіка перейшла у фазу вільного падіння. Міністри юстиції і фінансів ЄС, G7 та Австралії мають переконатися, що всі юридичні особи на їх територіях, які продовжують надавати певні фінансові послуги російським та білоруським олігархам, мають бути повною мірою свідомі тих ризиків, які виникають унаслідок порушення режиму санкцій. Будь-які подібні випадки будуть ретельно розслідуватися. Метою цих зусиль є зупинити фінансування російської «машини війни».
Оперативна група «Заморозити й захопити» була створена відразу після рішення Ради ЄС про запровадження санкцій проти олігархів та офіційних осіб Росії й Білорусі у зв'язку з російською агресією проти України. Першу зустріч вона провела 11 березня. Ця оперативна група скликається за потреби, але не рідше одного разу на тиждень. Рішення про створення оперативної групи REPO Рада ЄС ухвалила 16 березня.
Як повідомлялося, санкції ЄС у формі заморожування активів у зв’язку із російською агресією проти України поширюються на 877 осіб та 62 установи.