Санкції проти росії мають бути нищівними для курсу рубля - Моравецький
Про це він заявив у суботу на пресконференції у Варшаві, передає кореспондент Укрінформу.
Глава польського уряду зазначив, що попереджав раніше європейських лідерів, що санкції, які запроваджуються проти росії, є недостатніми.
“Я це говорив і тоді, і зараз: санкції є заслабкими. Погляньте на курс рубля, що діється з російською економікою зараз - не діється нічого особливого. Вона потерпатиме, але у подальшій перспективі, а не зараз. Натомість в Україні дії потрібні тут і зараз. Для того щоб російські війська вийшли з України, необхідні нищівні, дуже сильні санкції, набагато сильніші, ніж ті, які нам донині вдалося запровадити”, - підкреслив Моравецький.
Він додав, що Польща працює над тим, щоб бути серед країн, які активно переконують партнерів у Західній Європі діяти “швидше, сильніше і більше заради вільної України”.
Прем'єр-міністр РП критично висловився стосовно позицій Німеччини та Угорщини у контексті санкцій проти рф і купівлі російських енергоносіїв.
“Ми рішуче налаштовані щодо найбільш радикальних дій у контексті відмови від російських енергоносіїв. Тому переконати німців є абсолютно ключовим питанням. Обурення викликає також позиція інших країн, наприклад Угорщини, яка у цій справі також висловлюється стримано, вона гальмує цей процес”, - підкреслив глава польського уряду.
На його переконання, якби Берлін наважився на такі рішучі кроки, то це була би “абсолютно ключова зміна у припиненні фінансування путіна, кремля і всіх злочинних можливостей (росії – ред.), які, на жаль, все ще зберігаються”.
Як повідомлялося, керівник офісу Президента Андрій Єрмак заявляв, що Україна наполягає на повному ембарго на російську нафту і газ, інакше прибутки росії від експорту енергоносіїв перевищать минулорічні надходження.
24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну. Війська рф обстрілюють і руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет, авіабомб.
ЄС, США, Велика Британія та інші країни запровадили і продовжують посилювати санкції проти росії.