Молдова денонсувала ще три угоди із СНД
Як передає Укрінформ із посиланням на Moldpres, молдовські депутати у четвер проголосували у другому читанні за три законопроєкти, які це передбачають.
Йдеться про Угоду про принципи забезпечення Збройних сил держав-учасниць Співдружності озброєнням, технікою, матеріальними засобами, організацією виробничої діяльності ремонтних підприємств, науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, підписану в Мінську 14 лютого 1992 року.
На думку Міноборони Молдови, денонсація угоди зумовлена її незастосовністю та неактуальністю, а також тим, що Республіка Молдова не взаємодіє у військово-політичній сфері у рамках СНД.
Ще одним денонсованим документом є Угода про групи військових спостерігачів та колективні сили з підтримання миру у СНД, підписана в Києві 20 березня 1992 року, та Протокол про тимчасовий порядок формування та залучення груп військових спостерігачів та колективних сил щодо підтримання миру в міждержавних конфліктах та в державах-учасницях СНД, підписаної Молдовою 4 серпня 1992 року.
Міноборони Молдови вважає недоцільним збереження членства країни у цій угоді, оскільки вона не взаємодіє в рамках СНД у військово-політичній сфері та де-факто не запровадила положення цієї угоди.
Також держави-учасниці цієї угоди одночасно є учасниками Статуту ООН, який з погляду міжнародного права має пріоритет.
Третій денонсований документ - Угода про співпрацю з метою надання технічної та матеріальної допомоги компетентним органам у сфері боротьби з тероризмом та іншими насильницькими проявами екстремізму.
Денонсація документа мотивується відсутністю співробітництва в цьому сегменті зі сторонами, а також тим, що Служба інформації та безпеки Молдови не користувалася положеннями угоди, що робить недоцільним збереження Республікою Молдова статусу члена в цій угоді.
Як повідомляв Укрінформ, у червні 2023 року уряд Молдови схвалив проєкт закону про розрив Конвенції про Міжпарламентську асамблею держав-учасниць СНД.