У Китаї приземлилися тайконавти, які пів року прожили на орбіті
Про це повідомляє CGTN, передає Укрінформ.
Посадкова капсула з трьома тайконавтами приземлилася на місці посадки в автономному районі Внутрішня Монголія на півночі Китаю вночі, о 1:24.
Повідомляється, що всі члени екіпажу здорові і вже пообіді були доставлені до Пекіна для подальшого відновлення після тривалого перебування в космосі.
Китай запустив пілотовану місію «Шеньчжоу-18» 25 квітня, тож троє тайконавтів пробули на космічній орбітальній станції «Тяньгун» (Tiangong) 192 дні.
The Shenzhou-18 crew, consisting of three Chinese astronauts, returned to Earth safely in the early morning on Monday after completing a six-month space station mission. #GLOBALink pic.twitter.com/xs057GW8jN
— China Xinhua News (@XHNews) November 4, 2024
За шість місяців астронавти здійснили два виходи у відкритий космос, під час одного з яких встановили рекорд найдовшого перебування тайконавтів у відкритому космосі тривалістю приблизно 8,5 години.
Екіпаж «Шеньчжоу-18» провів у космосі низку наукових експериментів, пов’язаних із основами фізики мікрогравітації, космічного матеріалознавства, медицини та космічних технологій.
Зокрема, було створено «акваріум» для вирощування рибок даніо в умовах мікрогравітації, що стало першим у Китаї орбітальним дослідженням водної екології. Експеримент передбачав вивчення впливу космічного середовища на ріст і поведінку рибок.
У ході експериментів із культивування рослин тайконавти збирали дані й аналізували зміни у функціонуванні рослинних стовбурових клітин та експресії генів в умовах мікрогравітації, що має допомогти виростити культури, які можна вирощувати в космосі.
Місію «Шеньчжоу-19», яка замінила екіпаж на орбітальній станції, Китай направив у космос 30 жовтня.
Як повідомляв Укрінформ, місія астронавтів SpaceX Crew-8, яка провела у космосі понад 230 днів, 25 жовтня повернулася на Землю.