Майже кожен третій євро допомоги в Німеччині отримують іноземці - ЗМІ

Майже кожен третій євро допомоги в Німеччині отримують іноземці - ЗМІ

Укрінформ
Вартість пільг для біженців та мігрантів стрімко зростає, майже кожне третє євро матеріальної допомоги в Німеччині отримують не німці.

Про це пише Bild з посиланням на дані Міністерства праці на запит лівого «Блоку Сари Вегнкнехт», передає Укрінформ.

Якщо у 2021 році сума допомоги біженцям та мігрантам становила 5,9 мільярда євро, то минулого року вона сягнула вже 12,2 мільярда, із загалом 42,6 мільярда євро Bürgergeld (соціальні пільги непрацюючим – ред). Згідно прогнозів, у 2024 році вона, ймовірно, становитиме 13,7 мільярда, отже сягне майже 30 відсотків від загальних витрат.

Серед не громадян ФРН, одержувачів допомоги, в 2023 році були українці - шукачі захисту від російської війни (5,8 млрд євро), на другому місці – сирійці (3,5 мільярда), на третьому – афганці (1,3 мільярда євро).

Частка витрат на біженців і мігрантів у загальних витратах ФРН на соціальний захист стрімко зростає з 2021 року - з 16,6 відсотка до 29,2 відсотка у січні-липні 2024 року.

Ці цифри включають не лише стандартні виплати, а й оплату додаткових потреб: оренда житла, соціальні внески та інші. Видання зауважує, що такі виплати викликані, насамперед, війною Росії в Україні, через яку в ФРН опинилися понад 1,3 мільйона біженців, часто жінок з маленькими дітьми.

Читайте також: У Берліні частині українців з притулку для біженців покращать умови життя

У публікації зауважується, що на відміну від інших біженців, шукачі захисту з України в повному обсязі отримують від держави Німеччина Bürgergeld, а також мають право влаштуватися на роботу за спрощеною процедурою, здавши іспити на знання німецької мови.

Для лідерки «Блоку Сари Вегенкнехт» величезні витрати на біженців є доказом «провалу міграційної політики» уряду.

«Той, хто все більше і більше перетворює гроші громадян на фонд для біженців, підриває їх сприйняття та завдає шкоди тим, хто їх справді потребує», — заявила Вагенкнехт.

Як повідомлялося, Німеччина з початку повномасштабної війни дала статус захисту майже 1,3 млн українців.

Читайте також: Тимчасовим захистом у ЄС, станом на вересень, користувалися близько 4,2 мільйона українців - Євростат

Якщо громадянка або громадянин ФРН не може відразу вийти на роботу, вона або він можуть претендувати на виплату Bürgergeld, яка покриває базові соціальні потреби. У 2024 році розмір допомоги Bürgergeld складає 563 євро для самотніх осіб.

Фото: Julian Stratenschulte/dpa

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-