Адвокати президента Південної Кореї відкидають обвинувачення у заколоті

Адвокати президента Південної Кореї відкидають обвинувачення у заколоті

Укрінформ
Команда адвокатів президента Південної Кореї Юна Сок Йоля заявила, що оголошення ним воєнного стану не можна прирівнювати до обвинувачень у заколоті, а сам Юн викладе свою позицію в суді, якщо відбудуться публічні слухання у справі про його імпічмент.

Про це повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.

За словами адвоката Сок Дон Хьона, Юн заперечує звинувачення у заколоті, висунуті проти нього через оголошення воєнного стану 3 грудня.

«Президент не розглядає звинувачення у заколоті як юридично правомірні, але оскільки слідчі органи почали розслідування, ми надамо відповідь», - сказав він журналістам.

Проти Юна ведеться паралельне розслідування прокуратурою і групою, що складається з поліції, Управління з розслідування корупції серед високопосадовців і слідчого підрозділу Міністерства оборони.

За словами адвоката, буде сформовано дві окремі групи юридичного захисту президента, які займатимуться розслідуванням і судовим процесом у справі про імпічмент.

«Те, що відбулось, не відповідає критеріям заколоту», - сказав Сок, стверджуючи, що запровадження Юном воєнного стану не було спрямоване на захоплення влади і не містило елементів заколоту.

Як повідомляв Укрінформ, Юн 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану. Рішення було ухвалено після того, як опозиційна Демократична партія в парламентському Комітеті з питань бюджету швидко схвалила скорочений проєкт бюджету та подала постанови про імпічмент керівника Рахункової палати та головного прокурора. Пізніше Юн скасував його.

У Південній Кореї були звільнені і затримані кілька високопосадовців та силовиків, яких підозрюють у державному перевороті. Прокуратура Південної Кореї також порушила кримінальну справу проти Юна за підозрою у державній зраді.

Читайте також: Підозра у держзраді: президент Південної Кореї не прийшов на допит

14 грудня Національна асамблея Південної Кореї (парламент) проголосувала за імпічмент президента Юн Сок Йоля.

Спеціальна прокуратура, яка займається розслідуванням щодо невдалої спроби Юн Сок Йоля ввести воєнний стан в крані, повідомила 15 грудня, що надіслала йому повістку минулої середи з проханням з’явитися в Центральну окружну прокуратуру Сеула для допиту о 10 ранку в неділю. Проте президент Південної Кореї не з'явився.

Конституційний суд Південної Кореї 27 грудня розпочне попередні слухання щодо законності оголошення парламентом імпічменту президентові Юн Сок Йолю за невдалу спробу запровадити воєнний стан у країні.

Фото: Chung Sung-Jun/Pool

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-