Німкеня Гельга Шмід залишилася генсеком ОБСЄ ще на рік
Як передає кореспондент Укрінформу, про це повідомив під час пресконференції у Скоп’є у п’ятницю чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі.
"План Північномакедонського головування спрацював і нам вдалося продовжити мандат чотирьох високопосадовців – генерального секретаря та трьох керівників автономних інституцій", - сказав він.
Таким чином, окрім генсека Гельги Шмід, на своїх посадах залишилися директор Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) Маттео Мекаччі, верховний комісар з питань національних меншин Кайрат Абдрахманов та представник з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро. Через позицію РФ їх мандат був продовжений лише на один рік, а не на три, як це робилося раніше.
Як повідомляв Укрінформ, у четвер у місті Скоп'є розпочалося дводенне щорічне засідання Ради міністрів Організації з безпеки та співробітництва в Європі. У центрі уваги виступів глав зовнішньополітичних відомств країн ОБСЄ стала агресивна війна РФ проти України.
Під час зустрічі міністри мали затвердити рішення про головування Мальти в Організації у наступному році. Ця країна ЄС, яка не є членом НАТО, стала компромісною кандидатурою після того, як Росія протягом місяців блокувала схвалення Естонії, яка мала очолити ОБСЄ у 2024 році.
Також у рамках Ради міністрів продовжувався пошук консенсусу щодо продовження мандату чотирьох високопосадовців ОБСЄ, включаючи генерального секретаря – пакетне рішення щодо їх призначення також блокувала Росія.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба бойкотував міністерське засідання ОБСЄ у Північній Македонії у зв’язку із запрошенням на нього глави МЗС РФ. Українську делегацію у Скоп'є очолював постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк.
Не брали участь у Раді міністрів ОБСЄ через присутність на ньому глави МЗС країни-агресорки також деякі міністри закордонних справ, зокрема, Естонії, Латвії, Литви, Польщі.