Франція на державному рівні зайнялася російською дезінформацію — експерт

У Франції створили державний орган, який відстежує пропагандистські наративи, зокрема й російські.

Про це заявив французький політолог та експерт з міжнародних відносин Ніколя Тензер під час дискусії «Інструменти кремлівської пропаганди у війні проти Європи», яку організував Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, повідомили Укрінформу у пресслужбі Центру.

«З вересня 2021 року було створено новий орган — у рамках Директорату безпеки оборони. І, власне, завдання цього органу — визначати такі пропагандистські наративи. Це дуже важливий крок. Цей орган намагається зрозуміти, які наративи лежать в основі Russia Today, Sputnik та інших таких медіа. Вони також досліджують наративи праворадикальних сайтів та інших публікацій, які створюють радикальні групи», — розповів Тензер.

Водночас, за його словами, у Франції недостатньо звертають увагу на наративи, які підігріває російська пропаганда.

Читайте також: Французький політолог назвав три пропагандистські наративи Кремля у Європі

«Навіть президент Макрон говорить про велику історію Росії; у Парижі проводилась виставка, на якій говорили про зв’язки між двома культурами. Такі історії грають на руку Путіну та його режиму, бо такі культурні заходи — замовчування того факту, що відбувається у Росії», — підкреслив політолог.

Протидія кремлівським наративам та російській пропаганді — стратегічне завдання держави, додала Ганна Гопко, голова правління ГО «Мережа захисту національних інтересів АНТС».

Читайте також: Пропагандисти авторитарних режимів мають нести кримінальну відповідальність – експерт

«Чому для України дуже важливо говорити про ці кейси? У Франції немає жодних механізмів покарання за те, що ти відпрацьовуєш інтереси авторитарних режимів, навіть на шкоду Франції. Тому відповіді не тільки на рівні етичних норм, а й у перспективі кримінальної відповідальності за те, що ти обслуговуєш і заробляєш гроші, здаючи демократичні цінності, — воно має бути на часі. І Україна має всю моральну вагу порушувати ці питання і говорити про них», — сказала вона.

За її словами, Україна повинна показати свій унікальний досвід в протидії дезінформації — зокрема кіберзагрозам та пропаганді, де вже є реальний досвід.

Читайте також: Моніторинг ЄС: російська пропаганда створює нового «ворога номер 1»

Як повідомлялося раніше, проти Тензера подав позов телеканал Russia Today France. Телеканал звинуватив експерта у наклепі через два твіти, опубліковані ще у 2018 році.