Французький політолог назвав три пропагандистські наративи Кремля у Європі
Про це в інтерв’ю Центру стратегічних комунікацій розповів французький політолог та експерт з міжнародних відносин Ніколя Тензер, який сам потрапив під удар RT France.
Перший - це поширення дезінформації загалом про те, що сталося, наприклад, в Україні або в Сирії. Просто кажучи, «ми не причетні до трагедії MH17», або «ми ніколи не втручалися в Україну», або схожі тези щодо Сирії, зазначив експерт.
“На Russia Today поширювали чимало висловлювань - наприклад про те, що французькі та бельгійські спецслужби готують хімічну атаку в Сирії, хоча ми чудово знаємо, що це був режим Асада. Можна згадати розгортання наклепницької кампанії проти «Білих касок» - дуже сміливих людей, які допомагають сирійському народові. Також росіяни просто намагаються приховати власні злочини в Сирії, Україні, Грузії, а також підтримують білоруського диктатора Лукашенка — це все один вид наративу”, - розповів Тензер.
Другий наратив, абсолютно інакший, так звана «м’яка пропаганда», про необхідність “зрозуміти Росію”.
«Нам не подобається Путін, але ми повинні бути реалістами. Ви знаєте, що провина лежить на обох сторонах, ймовірно, це була справжня провокація з метою розширення ЄС, розширення НАТО. Ми повинні враховувати культурні особливості російського народу, звичайно, вони не дозріли для демократії» - це спосіб приховати інформацію про всіх дисидентів і учасників протестів, яких пригноблюють і переслідують у самій Росії. М’яка пропаганда - це «ми вибудовуємо більше зв’язків, економічно, ситуація в Росії покращиться, буде більше свободи». По суті, це те, що німці роблять з «Північним потоком-2», що викликає у нас серйозну стурбованість - вони просто намагаються умиротворити Росію”, - вважає Тензер.
Третій наратив сіє розбрат не тільки у Франції, наприклад, з використанням «жовтих жилетів», але і з ультраправими рухами проти мігрантів у Німеччині, прихильниками незалежності в Каталонії, з Black lives matter у США, підкреслив він.
“Такі протести - дуже класична тактика російської пропаганди, щоб просто підлити олії у вогонь. Звичайно, вони не створюють ці рухи, але коли вони починаються, Москва намагається нагнітати ситуацію”, - підсумував французький політолог.
Як повідомлялось, державний телеканал РФ RussiaToday подає судові позови по всій Європі на своїх критиків, які викривають їх у пропаганді, тим самим прагнучи залякати їх. Французький політолог та експерт з міжнародних відносин Ніколя Тензер один з тих, хто потрапив під удар RT France. Наразі за позовами Росії у Франції тривають розгляди приблизно проти 15 осіб.