Гозман: Путін може розпочати повномасштабну війну з Україною, але росіяни не хочуть втрат
Президент РФ Володимир Путін може розпочати повномасштабну війну з Україною, хоча побоюється значних людських втрат, які неможливо буде приховати. Крім того, пересічні росіяни не бажають війни з Україною.
Як передає Укрінформ, таку думку в ефірі телеканалу "Дом" висловив російський опозиційний політик Леонід Гозман.
"Росіяни війни не хочуть. На жаль, справді дуже багато росіян не люблять Україну, пропаганда зробила свою справу. І це... треба буде не один рік виправляти, звичайно. Я сподіваюся, що це буде колись виправлено. Але війни з вами вони не хочуть", — наголосив він.
Тим часом це не може бути сигналом про безпеку для України, оскільки Росія прагне протистояння з НАТО, використовуючи при цьому українське питання.
"Але я не став би заспокоювати себе цим. І вам би не радив заспокоюватися. Річ у тому, що, по-перше, президент Путін ухвалює рішення одноосібно. І він може ухвалити рішення незалежно від того, що думають люди. По-друге, на запитання, з ким ми воюємо, я відразу скажу — "воюватимемо з американцями". Це "НАТО все влаштувало, це НАТО завезло до вас хімічну зброю, це НАТО ще щось зробило" і так далі. Тобто пояснення війни можливі", — пояснив російський опозиціонер.
На його думку, Путін побоюється великої кількості загиблих росіян у разі повномасштабного вторгнення Росії до України, і у зв'язку із цим — невдоволення з боку громадян РФ, але може розпочати війну, бувши впевненим у нібито непереможності російської армії.
"Чого боїться, і чого намагається уникнути Володимир Путін — це великої кількості жертв. Не з гуманності, а тому, що якщо до будинків його виборців піде "вантаж 200", труни, то думаю, що люди йому цього не пробачать. Але, оскільки у нас авторитарна політична система, то він може повірити (а він хоче в це повірити) у те, що його армія легко розіб'є вашу армію, без зусиль, без втрат. Ось, якщо він у це повірить, він почне війну, на жаль ", — продовжив Гозман.
Тим часом звичайні росіяни не хочуть збройного конфлікту з Україною та загибелі людей, яку він несе.
"Люди війни не хочуть. Якщо їм вдасться воювати лише контрактниками, якщо вдасться воювати з відносно невеликими втратами, народ до цього поставиться досить спокійно, на жаль. Я повинен це сказати. Якщо втрати будуть, то за багатьма ознаками цілком очевидно, що люди будуть вкрай незадоволені. Це не означає, що у нас тисячі людей вийдуть на вулицю. У нас опозиція розгромлена, у нас за одиничний плакат саджають до в'язниці. Загалом у нас інше життя тепер. Я брав участь у маршах проти війни з Україною, які були на початку війни, але зараз такі марші неможливі, зрозуміло. Але опір, такий глухий опір, безумовно, буде. Люди не хочуть війни", — сказав російський опозиційний політик.
Попри те, що з 2014 року Росія окупує частину українських територій, повномасштабна війна між РФ та Україною загрожує значно більшими втратами, уточнив Гозман.
"Я хочу зауважити різницю між тим, що може статися, якщо наша влада почне повномасштабну військову операцію нову в Україні. Я чудово розумію, що війна триває вже 8 років. Зрозуміло, впродовж 8 років моя країна окупує частину вашої території Але тоді це були відносно невеликі втрати, їх вдавалося приховувати. Коли на вашій території на Донбасі гинули наші військовослужбовці, то ці втрати намагалися приховувати. Сім'ї підкуповували, їм давали гроші для того, щоб вони мовчали, ховали мало не в безіменних могилах, взагалі якісь огидні речі відбувалися. Саме тому, що влада боїться опору", — наголосив він.
Політик додав, що Росія не визнає українського суверенітету, прагнучи підпорядкувати собі Україну.
"Конфлікт російського керівництва з Україною пов'язаний не зі вступом вашим до НАТО потенційним, чого я вам, до речі, щиро бажаю, не ще з якимись речами. Він пов'язаний із тим, що російське керівництво не хоче, не може визнати вас як незалежну країну. Ви для них не існуєте. Ви для них не країна, на жаль. І міністр закордонних справ Лавров почав говорити останні дні про території, які залишилися "безгосподарними" після розпаду Радянського Союзу. Ви теж — "безгосподарна" територія. Вони вимагають від вас відмови від незалежності, щоби ви повернулися до васального статусу. Оскільки ви не повернетеся, то ситуація, звичайно, вкрай важка, і я не розслаблявся б", — підсумував Гозман.
Як повідомлялося, минулого тижня відбулася низка дипломатичних заходів між США і Росією, а також в рамках НАТО і ОБСЄ, під час яких Захід висловив несприйняття російського ультиматуму, що міститься у представлених РФ "проєктах договорів" про гарантії безпеки для РФ з боку США і НАТО. Росія заявила, що чекає на письмову відповідь на свої пропозиції, та продовжує погрожувати "військовими заходами".
Це відбувається на фоні продовження концентрації російських військ на кордонах України та, зокрема, їх перекиданням на територію Білорусі під приводом проведення спільних "навчань".