WP: Ключова проблема контрнаступу України - заміновані поля

Росіянам вдалося суттєво сповільнити український контрнаступ, замінувавши значні площі довкола своїх позицій.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у матеріалі The Washington Post.

Зазначається, що протитанкові та протипіхотні мінні поля тягнуться на 5-10 км від ключових російських позицій й це змусило українських захисників змінити тактику. “Замість спроб прориву із використанням бойових машин піхоти та танків, наданих Україні Західними союзниками для допомоги у контрнаступі, підрозділи повільно просуваються вперед пішки”, - стверджує WP.

Читайте також: Після втрат у перші тижні контрнаступу ЗСУ змінили тактику ведення бою — NYT

За словами поінформованого співрозмовника видання, Україна досі отримала менш як 15% обіцяного союзниками обладнання для розмінування й частина цієї техніки надійшла лише минулого тижня.

“Нам необхідне спецобладнання, потрібна дистанційно керована техніка для розмінування”, - сказав головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Він додав, що “мінні поля - одна із проблем, яка точно впливає на темп наступу”.

Читайте також: Данія передала Україні шість дронів для розмінування

Ситуацію ускладнює й те, що росіяни тепер пріоритизують знищення техніки для розмінування, усвідомлюючи її ключове значення для просування українців.

“Українські військові говорять про сумніви щодо використання більшого й сучаснішого обладнання для розмінування, оскільки, на їх думку, у використанні є так мало систем розмінування, що вони стали легкими мішенями для російських сил й удари по цих цілях стали пріоритетними”, - зауважує WP.

При цьому найбільша густина та глибину мінних полів зафіксована вздовж південного фронту на Запоріжжі, де очікується основний вектор українського контрнаступу.

Читайте також: Франція надасть Україні додаткове обладнання для розмінування – Зеленський

Ще одним викликом для українських захисників є спроможність росіян здійснювати повторне мінування вже очищеної території з дронів.

“Оскільки росіян з дронів стежать за обладнанням для розмінування й завдають по ньому артилерійських й ракетних ударів, українці тепер намагаються зберегти малу кількість наявної у них техніки, виконуючи роботу вручну. Саперні підрозділи, які іноді складаються усього з чотирьох осіб, часто чекають до сутінків для початку роботи, оскільки вдень їх надто добре видно неозброєним оком, а вночі - через пристрої нічного бачення”, - пояснює видання.

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що поінформував союзників про цю проблему, закликавши їх “зосередитися зараз на цьому”.