Координував інформдиверсії Шуфрича: СБУ зібрала нові докази держзради Сівковича
Служба безпеки України зібрала нові докази державної зради з боку колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Володимира Сівковича, який на сьогодні переховується в Росії.
Як передає Укрінформ, про це повідомила СБУ.
Встановлено, що експосадовець причетний до організації масштабних інформаційних кампаній, спрямованих на штучну дискредитацію вищого військово-політичного керівництва України на користь Кремля. До співпраці він залучав відомих українських політиків.
Серед залучених фігурантом – народний депутат Нестор Шуфрич, якому оголошена підозра в держзраді. Саме він був одним із основних «спікерів». За координації Сівковича Шуфрич оприлюднював кремлівські наративи під час виступів у телеефірах та на сторінках інтернет-видань.
Поплічники ексзаступника секретаря РНБО поширювали фейкові повідомлення про внутрішню обстановку в Україні, а також московські «тези» про «безальтернативність» проросійського вектора у зовнішній політиці.
Таким чином Кремль намагався максимально дестабілізувати ситуацію всередині України до початку повномасштабного вторгнення та дискредитувати офіційний Київ перед західними партнерами.
Щоб уникнути правосуддя за спроби силового розгону Майдану у 2014 році, Сівкович виїхав до Москви, де почав організовувати масовані інформаційні диверсії проти державної безпеки України.
За даними СБУ, це одне з пріоритетних завдань, які фігурант виконував за вказівкою кадрових співробітників 9-го управління департаменту оперативної інформації 5-ї служби Федеральної служби безпеки Росії.
Сівковичу інкримінується державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 і ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України). Йому загрожує довічне ув’язнення.
Тривають комплексні заходи для притягнення підозрюваного до відповідальності.
Як повідомляв Укрінформ, у липні минулого року Державне бюро розслідувань оголосило Сівковичу підозру за причетність до проведення проти України розвідувально-підривної діяльності.
На той час дії ексзаступника секретаря РНБО були кваліфіковані за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній); ч. 1 ст. 111 (державна зрада).