Росія повинна бачити, що нам є чим відповідати на будь-яку спробу розширити війну - Зеленський

Відео

Сьогодні необхідно робити все, щоб Росія бачила: нам є чим відповідати на будь-яку спробу розширити війну та збільшити тиск на Україну.

Про це Президент Володимир Зеленський заявив під час вечірнього звернення, повідомляє Укрінформ.

«Робимо все, що потрібно, крок за кроком, щоб Росія бачила: нам є чим відповідати на будь-яку спробу розширити війну та збільшити тиск на Україну. І працюємо з нашими партнерами, щоб таких можливостей стало ще більше - щоб вони були більш далекобійні», - розповів Зеленський.

За словами Президента України, про необхідні для цього кроки йшлося під час засідання Ставки.

«Перше - були доповіді Головкома Сирського та начальника Генштабу Баргилевича щодо ситуації на фронті. Основні напрямки. Найбільше боїв та найтяжчі атаки - на Донеччині. Фактично основний напрямок російських ударів. Звичайно, ситуацію на півдні, на Харківщині, у районах прикордоння Сумської та Чернігівської областей ми теж сьогодні розглянули. Я вдячний кожному підрозділу, кожному командиру та солдату, завдяки яким вдалося стабілізувати Харківський напрямок», - відзначив Президент.

Відео: Офіційний канал Президента України Володимира Зеленського

Друге важливе питання, яке розглядалося під час Ставки - доповідь урядовців щодо енергетики та можливостей захисту й відновлення.

«Кожного дня і на всіх рівнях цьому має бути приділена не просто максимальна, а тотальна увага всіх відповідальних посадовців», - заявив глава Української держави.

Читайте також: Поле бою, дрони та розміщення ППО: Зеленський провів засідання Ставки

Також під час Ставки, за словами Президента, міністр оборони та Мінстратегпром прозвітували щодо нашого виробництва та закупівлі дронів.

«Це те, у чому постійно має відчуватися нарощування обсягів. На цій війні - і саме нашими воїнами - було доведено, що дрони здатні давати перевагу й повертати ініціативу. У час, коли ми очікували постачання артилерії від наших партнерів, FPV-дрони фактично вберегли фронт. Наші далекобійні дрони довели, що Україна здатна обмежувати внутрішню силу держави-терориста. Маємо це продовжувати. Будемо продовжувати. Я дякую кожному й кожній, хто працює заради саме цієї української сили - щоб у наших воїнів на фронті були необхідні дрони, і щоб наші Сили оборони та безпеки України змінювали ситуацію й надалі, застосовуючи дрони. І це питання персональної відповідальності керівників», - сказав Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, за інформацією Міністерства цифрової трансформації, ухвалення за 1,5 року близько 20 законів і нормативно-правових актів, які пришвидшують розвиток ринку БПЛА в Україні, дозволило збільшити їх виробництво у 100 разів. Зокрема, завдяки ухваленим змінам до законодавства було спрощено допуск БПЛА до експлуатації, прибрали зайві органи контролю, зокрема експортний контроль, додатковий дозвіл від СБУ, збільшили маржинальність з 1% до 25%, скасували ПДВ та ввізне мито на комплектуючі для дронів, створили полігони для навчання пілотів та випробування нових видів БПЛА, спростили процедури списання безпілотників, дали старт масовому виробництву боєприпасів для БПЛА тощо.

Фото: ОП