Путін вимагає від України фактичної капітуляції перед припиненням вогню - ISW
Заперечення російським лідером Володимиром Путіним будь-яких мирних переговорів з Україною та будь-якої угоди про припинення вогню, окрім капітуляції України, свідчить про його тактику повзучої окупації, виснаження ЗСУ та розрахунок на припинення допомоги країн Заходу.
Як передає Укрінформ, про це йдеться у черговому звіті ISW.
"Відмова Путіна від будь-якої угоди про припинення вогню, окрім капітуляції України, ще більше свідчить про те, що він впевнений у своїй оцінці того, що РФ може досягти перемоги, шляхом продовження повзучого прогресу в Україні, підриву довготривалої підтримки Заходом України та вигравши війну на виснаження проти українських військ", - йдеться у повідомленні.
У звіті аналізуються заяви президента РФ, які він виголосив під час саміту Шанхайської організації співробітництва (ШОС) у четвер, 4 липня.
Зокрема, Путін відкинув участь РФ в будь-яких "значущих переговорах щодо угоди про припинення вогню. Натомість він вимагав "незворотної демілітаризації" України, як передумови для "будь-якої угоди про припинення вогню". Таким чином, на думку аналітиків, "Путін вимагає від України фактичної капітуляції перед будь-яким припиненням вогню.
В ISW звернули увагу на той факт, що "замість того, аби запропонувати свій типовий удаваний інтерес до таких переговорів, Путін відкинув будь-який переговорний процес щодо припинення вогню".
Путін неодноразово позиціонував Захід, як свого передбачуваного партнера в переговорах щодо угоди про припинення вогню, щоб спонукати Захід до поступок щодо українського суверенітету. Натомість Путін відкинув усі сторони-посередники, як можливих посередників в укладанні угоди між Україною і Росією, йдеться у звіті.
Окрім того, зазначають в ISW, "Путін відкинув Верховну Раду як можливу контактну особу для переговорів, хоча раніше стверджував, що вона є єдиним легітимним українським органом, з яким Росія може вести переговори".
Аналітики звернули увагу на те, що "Путін назвав усі українські органи влади нелегітимними або непридатними для переговорів, а також відкинув ідею участі третіх сторін у переговорах, фактично відкинувши будь-який реалістичний процес повноцінних переговорів щодо угоди про припинення вогню. Натомість, йдеться у звіті, він наголосив на своїй вимозі до України щодо припинення вогню.
Зазначається, що таким чином Путін вимагає згоди України на незворотні "демілітаризаційні" заходи – він стверджує, що "РФ не може дозволити українським військовим скористатися припиненням вогню для відновлення своїх сил".
Аналітики ISW вважають, що "Путін скористається перепочинком для відновлення та розширення своїх сил і подальшої мобілізації своєї оборонно-промислової бази для майбутньої агресії, спрямованої на знищення України".
Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що для зміни ситуації у війні потрібен дозвіл бити по території РФ та більше боєприпасів.