Умєров і Боррель обговорили питання закупівель зброї за рахунок доходів від заморожених активів РФ

У Вашингтоні міністр оборони України Рустем Умєров і Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель обговорили питання фінансування закупівель зброї для України за рахунок прибутків від заморожених російських активів.

Як передає Укрінформ, про це міністр оборони України повідомив у Фейсбуці.

Він подякував ЄС за важливе рішення щодо використання прибутків із заморожених активів РФ.

“21 травня 2024 року Рада ЄС ухвалила рішення направити 90% відсотків від заморожених активів РФ до Ukraine Assistance Fund, що є частиною European Peace Facility. Ці кошти будуть спрямовані на потреби оборони України”, - нагадав Умєров.

За його словами, загальна сума відсотків становитиме 2,5-3 млрд євро щорічно. Перший транш у розмірі 1,4-1,5 млрд євро стане доступним на початку серпня 2024 року.

ЄС та Україна домовилися, що перший транш буде витрачено за трьома напрямками, це боєприпаси, засоби протиповітряної оборони та підтримка українських виробників.

“Важливо зазначити, що профінансовані ЄС товари повинні бути поставлені Україні до кінця 2024 року”, - зауважив міністр оборони і наголосив, що ці рішення є надзвичайно важливими для зміцнення обороноздатності України та підтримки українських виробників.

Як повідомляв Укрінформ, постійні представники ЄС 8 травня погодили використання прибутків від заморожених російських активів на підтримку відновлення України та її військового захисту від агресії РФ.

Читайте також: Умєров подякував країнам Альянсу за посилення ППО України

Остаточне рішення було затверджене на рівні Ради міністрів ЄС 21 травня.

Після початку вторгнення Росії в Україну демократичні країни світу заблокували російські фінансові активи, що перевищують 300 млрд євро. За деякими оцінками, більшість з цих активів перебувають у фінансових установах на території країн Європейського Союзу, зокрема в Бельгії.

За відкритою інформацією, на балансі Euroclear нині знаходяться 192 млрд євро активів російського центробанку. ЄС шукає правові механізми для подальшого поводження з цими заблокованими ресурсами, а також із нарахованими на них відсотками, обсяг яких за минулі два роки сягнув 5 млрд євро.