Сьогодні - День воєнної розвідки України

Відео

В Україні 7 вересня відзначають День воєнної розвідки.

Як повідомляє Укрінформ, професійне свято співробітників воєнної розвідки МОУ та військової розвідки ЗСУ встановлено Указом Президента України від 7 вересня 2022 року.

Відео: ДШВ ЗСУ, Телеграм 

Це свято є свідченням визнання особливої ролі, яку відіграє воєнна розвідка у справі захисту національних інтересів держави. У складних умовах відкритої агресії країна потребує ефективної та активної розвідки, спроможної до надання оперативної, об’єктивної та достовірної розвідувальної інформації, а також реальних прогнозів для прийняття керівництвом країни важливих державних рішень у сфері національної безпеки.

Президент Володимир Зеленський подякував українським воєнним розвідникам, які завдають вагомих втрат ворогу і суттєво послаблюють його потенціал.

"Дякуємо кожному й кожній, хто здобуває важливу для нашої держави інформацію, завдає вагомих втрат нашому ворогу, суттєво послаблює його потенціал, захищає інтереси України та українців. Пишаємося вами й вашими результатами. Слава воєнній розвідці України!", - наголосив Зеленський у своєму привітанні у Фейсбуці.

Головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський подякував розвідникам за мужність, незламність і безкомпромісне знищення ворогів.

"Дорогі воїни - розвідники! Щиро вітаю вас з професійним святом. Від вашої злагодженої роботи залежать успіх на полі бою та ефективне знищення ворога", -  йдеться у привітанні головнокомандувача ЗСУ у Фейсбуці

Сирський підкреслив, що військові частини та підрозділи розвідки Сил оборони України ефективно та якісно здобувають важливу розвідувальну інформацію, яка використовується для ухвалення виважених стратегічних рішень.

Сьогодні тисячі розвідників зі зброєю у руках пліч-о-пліч у складі Сил оборони України на передовій відбивають російські атаки, наближаючи перемогу, наголосив генерал.

"Дорогі побратими і посестри, дякую за мужність, незламність і безкомпромісне знищення ворогів України! У цей день бажаю вам міцного здоров’я, стійкості, Божої опіки, нехай кулі минають вас!", - наголосив Сирський.

Читайте також: Буданов пояснив, які саме цілі українські безпілотники атакували в Підмосков’ї

У свою чергу начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов підкреслив, що розвідники свідомо йдуть на самопожертву заради України, 

"Сьогодні ми пишемо нові сторінки історії воєнної розвідки - героїчні, драматичні й трагічні. Хто присвятив себе професії розвідника - свідомо йде на самопожертву заради України, адже інформація, добута та надана в потрібний час, може мати історичне значення для держави й бути вирішальним фактором у війні", - наголосив начальник ГУР.

За словами Буданова, отримавши інноваційний досвід ведення розвідувальної діяльності, "ми знаємо всі наміри й плани кремля, бачимо кожну точку концентрації ворожих військ, усі райони запуску ракет і зльоту бойових літаків. Навіть на своїй території агресор не може сховатися - війна поступово повертається на Росію".

Очільник Головного управління розвідки підкреслив, що високо цінує зусилля та внесок кожного і кожної у захист національних інтересів та забезпечення безпеки й оборони держави.

"Де б нам не довелося виконувати свою місію - напрямок руху один, незмінний - Перемога!", - заявив Буданов.

"Пишаюся здобутками наших спеціальних бойових підрозділів, без яких не обходиться жоден гарячий напрямок. У непередбачуваних умовах на лінії зіткнення і в глибокому тилу ворога ви дієте сміливо та рішуче, виконуючи надскладні спеціальні завдання", - зауважив начальник ГУР.

Читайте також: Буданов назвав принципи переговорів про звільнення полонених

"Вічна пам’ять бойовим побратимам, які повернулися на щиті. Шана всім, хто зі щитом!Упевнений - разом ми вистоїмо й переможемо! Vi vista vis - сила перемагається силою!", - зазначив Буданов.

Після розпаду СРСР й відновлення у серпні 1991 року незалежності перед Україною гостро постало питання створення воєнної розвідки, адже раніше подібні структури підпорядковувалися Москві. Паралельно зі становленням Збройних сил України розпочалося створення системи воєнної розвідки.

У лютому 1992 року розпочалося формування управління розвідки Головного штабу ЗСУ, а 7 вересня було ухвалене рішення щодо формування Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони.

У квітні 1994 року Указом Президента Головне управління військової розвідки МОУ було перейменовано в Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Відтоді в Україні почала розвиватись комплексна, ефективна та багаторівнева система воєнної розвідки Збройних сил.

Фото: mediarnbo.org