Ткаченко прокоментував рішення суду щодо «скіфського золота»

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, коментуючи рішення Апеляційного суду Амстердама (Нідерланди) про повернення колекції «скіфського золота» в Україну, заявив, що нарешті справедливість для експонатів з Криму досягнута.

Як передає Укрінформ, про це Ткаченко написав в Телеграмі.

"Нарешті справедливість для експонатів з Криму досягнута. Вже незабаром скіфське золото повернеться до України. Де його законне місце історично", - написав Ткаченко.

Згідно з рішенням Апеляційного суду Амстердама від 26 жовтня, колекція артефактів «Крим. Золотий острів у Чорному морі» буде передана Україні.

"Раніше вона тимчасово експонувалася в музеї Алларда Пірсона, і після окупації півострова Росія намагалася забрати експонати собі. Тобто фактично вкрасти. Проти чого одразу виступила Україна. Адже зараз під виглядом «кримських музеїв» часто ховаються російські установи, і переправляти артефакти в Крим є просто небезпечно. Через велику загрозу втрати", - зазначив міністр.

Читайте також: Де Україна зберігатиме «скіфське золото»? Шмигаль припускає, що не лише у Києві

Розгляд передачі цінностей триває ще з грудня 2016-го. Тоді Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про повернення експонатів в суверенну державу, яка їх надала – в Україну.

"Але це не влаштувало Російську Федерацію: 28 березня 2017-го від представників «кримських музеїв» надійшла апеляція на це. Тим не менш, вже 28 жовтня 2020-го Апеляційний суд в Амстердамі задовольнив клопотання України про відведення судді через його зв‘язок з адвокатами «кримських музеїв» у попередніх справах", - зауважив міністр.

Ткаченко подякував за співпрацю Міністерству юстиції України та Міністерству закордонних справ України.

Читайте також: Окрадена Україна, або Як нас позбавляли власної історії

"Чекаємо на повернення скіфського золота додому. Впевнений, на цьому намагання країни-агресора заволодіти українськими цінностями не припиняться. Міністерство культури та інформаційної політики не допустить розкрадання нашої спадщини", - наголосив Ткаченко.

Як повідомляв Укрінформ, 26 жовтня Апеляційний суд Амстердама, де проходили слухання по суті у справі про приналежність колекції «скіфського золота», ухвалив рішення повернути експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» на територію суверенної держави Україна.

Президент Володимир Зеленський назвав рішення Апеляційного суду Амстердама (Нідерланди) про повернення колекції «скіфського золота» в Україну довгоочікуваною перемогою.