У Кам’янець-Подільської фортеці з'явилася цифрова копія
За грантові кошти міжнародного фонду Aliph Foundation створили цифрову копію Кам’янець-Подільської фортеці.
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Посітко.
"Унікальні й величні пам'ятки Старий та Новий замки нашого Кам'янця-Подільського відтепер представлені й у цифровому світі. За допомогою лазерних сканерів, дронів, фото та геодезичного приладдя фахівці з львівського ТОВ "Скайрон" у співпраці з науковцями нашого музею здійснили 3D-сканування цих відомих у світі пам'яток архітектури", - написав Посітко.
За його словами, цей проєкт реалізований за грантові кошти міжнародного фонду Aliph Foundation в межах Всеукраїнського проєкту "Save Ukrainian Heritage" за підтримки Мінкульту України.
Сучасний вигляд фортеці, який можна побачити у цифровому вигляді, датується ХV століттям.
Фортеця в Кам’янці-Подільському з’явилася ще в часи Київської Русі та була зруйнована під час монголо-татарських набігів. У ХIV столітті литовські князі Коріатовичі почали будувати у місті кам'яний замок. Кам’янець-Подільська фортеця виконувала важливу оборонну функцію впродовж XII-XVI століть.
Як повідомляв Укрінформ, відтепер можна онлайн відвідати Національний літературно-меморіальний музей імені Григорія Сковороди на Харківщині, який був зруйнований російською ракетою 6 травня 2022 року.
Фото з сайту viki-tour.com.ua