У Лівані відбудеться низка пам’ятних заходів до 150-річчя Агатангела Кримського
Посольство України в Лівані планує до кінця року відкрити постійно діючий музей Агатангела Кримського в Шуейрі, де він тривалий час проживав, випустити присвячену українському науковцю ліванську поштову марку та провести наукову конференцію в Американському університеті Бейрута.
Про це заявив посол України в Ліванській Республіці кандидат філологічних наук Ігор Осташ під час онлайн-зустрічі "Кіно та культурна дипломатія", повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Головне наше завдання цього року – завершити три речі для гідного відзначення 150-ї річниці від дня народження А.Кримського. Перше - це відкрити постійно діючий музей Агатангела Кримського в Шуейрі. Ми вже подарували музею експозицію, зроблену разом з Академією наук, Національною бібліотекою України ім. В.І.Вернадського і нашими архівами, а також погруддя (А.Кримського – ред.), виконане відомим ліванським майстром П’єром Карамом. Ще одне завдання – це поштова марка, яку ми зараз випускаємо разом з Державною поштою Лівану, присвячена перебуванню відомого українця в Лівані. І третє – наукова конференція, яка відбудеться в листопаді в одному з найпрестижніших університетів Лівану – Американському університеті Бейрута», - сказав Осташ.
Він додав, що українські дипломати намагаються увічнити пам’ять Кримського в Лівані, аби він був знаний в арабському світі як видатний український вчений і письменник.
Посол також поінформував, що у документальному фільмі «Український Ліван» про майже 2000-літню історію тісних зв’язків між Україною та Ліваном, прем’єра якого відбулась у Бейруті в січні 2020 року, відкрито нові сторінки життя Агатангела Кримського у Шуейрі.
Агатангел Кримський (3(15) січня 1871- 25 січня 1942 р.) - український історик, мовознавець, учений, орієнталіст, письменник і перекладач, один з організаторів Академії наук України (1918). Кримський є автором численних праць з історії та культури арабських країн, Ірану, Туреччини тощо, семітології, історії ісламу. Знав близько 60 мов, переважно східних.
Науковець походив із кримських татар, що прийняли православ’я.
Кримський став жертвою сталінського терору.