Відома етнологиня Олена Щербань презентувала в Німеччині свою книгу «365 борщиків»
У Франкфурті доктор історичних наук Олена Щербань презентувала книгу з описом 365 українських борщів.
Про це вона повідомила кореспонденту Укрінформу.
«Чотириста з чимось сторінок на крейдованому папері. Містить 365 борщиків. А до борщиків ще містить окремі рецепти. Будь-чого: буряковий квас, чи пироги, чи шпундра з буряками – десь тисяча рецептів паралельно. Але при цьому всьому книга не кулінарна – книга етнографічна. Книга народна, тому що її писала я і писали люди, які брали участь у фестивалі «Борщик у глиняному горщику», – розповіла Щербань.
За її словами, презентація відбулася у замку Бервартштайн (земля Рейнланд-Пфальц) в рамках фестивалю українського борщу, куди її запросила громадська неприбуткова організація «Коло друзів української культури та мистецтва».
«Чим книга цікава. З усіх 365 – приблизно сто способів, технологій, рецептів з дев’яти фестивалів, з решти більша частина – мої, а десь приблизно п’ятдесят – ті, якими поділилися знайомі, або ті, хто виявив бажання написати свій рецепт: мамин, свекрушин, особливий, дніпровський, кіровоградський, підбиваний, зелений, донецький – ну, вже як люди називають», – зазначила Щербань.
У планах науковиці – написання книги про тисячу і два борщі.
Про Олену Щербань і про її етносадибу «Лялина світлиця» Укрінформ розповідав на початку цього року.
Нагадаємо, 1 липня 2022 року український борщ внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.
Фото надані Оленою Щербань