Українців у США запросили долучитися до опитування про вплив Голодомору на покоління

Українських американців віком від 18 років запросили узяти участь в анонімному онлайн-опитуванні, яке досліджує вплив Голодомору в Україні на тих, хто пережив цю трагедію, та їхніх нащадків у США.

Про це повідомив сайт Світового конгресу українців (СКУ), передає Укрінформ.

Дослідження, яке проводить канадський психолог українського походження Брент Безо за підтримки Мережі нащадків Голодомору, має на меті поглибити розуміння того, як нащадки сприймають штучно створену трагедію геноциду та як вона вплинула на їхнє життя, сім’ї та громади. Ще одна мета – визначити силу й стійкість, що проявляються серед нащадків.

Дослідницька команда зазначила, що участь в опитуванні можуть брати й ті, хто не є нащадками постраждалих.

«Результати цього опитування можуть допомогти нащадкам, тим, хто пережив Голодомор усвідомити міжпоколінні травматичні реакції що простежуються з покоління у покоління, які вони, можливо, не пов’язували з історією своєї родини», – сказала голова Мережі нащадків Голодомору при СКУ Оля Сорока. 

Зазначається, що попередні дослідження українсько-канадського психолога про міжпоколінні наслідки Голодомору показали, що ефекти травми спостерігаються принаймні у двох поколіннях нащадків тим, хто пережив цю трагедію.

Читайте також: Національний музей Голодомору-геноциду запрошує школярів з-за кордону на віртуальну екскурсію

«Підтримка Мережею цього соціологічного дослідження допомагає висвітлити унікальний і глибоко травматичний досвід тих, хто пережив Голодомор-геноцид. Важливо, що досі не було достатньо досліджень щодо його довгострокових психологічних, фізіологічних та соціальних наслідків. Таке дослідження проводиться у США вперше», – йдеться в повідомленні. 

Мережа нащадків Голодомору співпрацює з Брентом Безо, викладачем і аспірантом Карлтонського університету в Оттаві (Канада), з 2022 року. У рамках своєї роботи він вивчає міжпоколінну травму за допомогою кількісних методів. Його результати були опубліковані в низці наукових журналів та цитувалися в таких ЗМІ, як USA Today, Globe and Mail (Канада) та інших провідних виданнях.

Дослідження Безо також були інтегровані в шкільні програми в деяких регіонах Канади. Попередні його роботи стосувалися українців Канади та українців, які проживають в Україні. Це ж дослідження є першим, яке фокусується на українцях США.

Результати опитування будуть опубліковані у зведеному вигляді у науковому журналі. Після публікації учасники отримають матеріали. Також результати опублікують у соціальних мережах Мережі нащадків Голодомору, щоб підвищити обізнаність серед нащадків жертв та ширшої публіки.

Також Мережа планує організувати вебінар з Безо у 2025 році, під час якого він представить свої результати та проведе сесію питань і відповідей з аудиторією.

Долучитися до опитування можна за посиланням або через вебсайт Мережі нащадків Голодомору. 

Як повідомляв Укрінформ, СКУ організував глобальну адвокаційну кампанію «Пам’ятаємо Голодомор – геноцид українців триває» з метою вшанування пам’яті жертв штучного голоду в Україні.