Нафтогаз хоче закачати до сховищ майже 20 мільярдів кубометрів газу
НАК "Нафтогаз України" закачає до сховищ близько 20 млрд кубометрів газу через загрозу переривання транзиту газу Російською Федерацією. Також компанія закликає повернутися до практики створення страхового запасу газу.
"Цього року перед нами стоїть завдання створити запаси газу більші, ніж ми це робили раніше. Дія існуючих контрактів з Газпромом завершиться 1 січня і Україна має підготуватися до будь-яких деструктивних рішень Кремля, зокрема до переривання транзиту. До зими в ПСГ необхідно накопичити близько 20 млрд куб. м газу – такі обсяги достатні, щоб гарантувати тепло в оселях за будь-якої погоди і політичної обстановки", - йдеться у повідомленні.
На думку Коболєва, такий сценарій також сигналізуватиме Росії, що Україна готова до будь-якого розвитку подій і переривання транзиту призведе лише до чергового погіршення репутації Газпрому.
Разом з тим, Нафтогаз вже працює над питаннями залучення коштів, необхідних для закупівлі та закачування газу до сховищ.
"Варто нагадати, що європейська практика і український закон "Про ринок газу" передбачає створення страхових запасів всіма без виключення компаніями-постачальниками газу. В минулі роки норма про страховий запас ігнорувалася – зараз саме час повернутися до цього питання. Спільними зусиллями уряд, Нафтогаз та всі учасники газового ринку мають належно підготуватися до наступного опалювального сезону", - додав Коболєв.
Як повідомлялося, Україна завершує опалювальний сезон і 5 квітня розпочала закачку газу в ПСГ.
Формування страхового газу передбачено законом "Про ринок газу" на випадок настання надзвичайної ситуації. Раніше закон передбачав створення усіма постачальниками страхового запасу в розмірі 50% місячного обсягу поставки, це положення піддавалося критиці з боку компаній-постачальників.
Пізніше були внесені зміни, відповідно до яких уряд отримав повноваження із визначення щорічного об'єму страхового запасу. Минулого року уряд зобов'язав постачальників природного газу формувати страховий запас у розмірі 10% планованого на наступний місяць обсягу постачання.