В Україні дозволять зводити хмарочоси заввишки до 150 метрів
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило та затвердило нові Державні будівельні норми (ДБН), у яких обмеження щодо висоти громадських будівель збільшено зі 100 метрів до 150.
Про це повідомив у Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Він зазначив, що зміна міститься у проекті нових ДБН "Висотні будинки і комплекси", який вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.
"Зараз у чинних нормах максимальна висота, за якою дозволяється проектувати висотні житлові та громадські будівлі, складає 100 м. Для громадських будівель ми пропонуємо підвищити її до 150 м для можливості реалізації сучасних та цікавих рішень у висотному будівництві", - повідомив чиновник.
За його словами, завдяки новим нормам з'явиться можливість проектувати сучасні висотні комплекси (зараз технології дозволяють проектувати такі масштабні проекти безпечно та якісно).
Крім того, встановлюються вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування каркасів висотних будівель. Це дозволить збільшити несучу спроможність таких висотних будівель як мінімум на 20%.
У нових ДБН також встановлюються вимоги до мінімальної товщини перекриття будівель, що дозволить будувати їх на територіях із сейсмічністю до 7 балів, тобто на всій території України.
Водночас завдяки новим нормам вводиться обов’язкове проведення аеродинамічного обдуву моделі нового висотного будинку та навколишніх будівель і споруд. "Це дозволить контролювати та за необхідності зменшувати пориви вітру у висотній забудові ще на етапі проектування", - наголосив Парцхаладзе.
Він також повідомив, що нові ДБН розроблені ДП "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва".
Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції наявних будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їхнього призначення.