САП просить Інтерпол оголосити у розшук ексочільника ПриватБанку Дубілета
Спеціалізована антикорупційна прокуратура вже звернулася до Інтерполу із проханням щодо оголошення у розшук колишнього міноритарного акціонера ПриватБанку Олександра Дубілета, який наразі переховується за кордоном.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це в.о. керівника САП Максим Грищук розповів у ефірі “Радіо НВ”.
Водночас він не сказав, коли це звернення було зроблено, посилаючись на таємницю слідства.
Щодо справи VAB-банку Грищук зазначив, що у САП хочуть скерувати запит на екстрадицію одного з підозрюваних.
“Ми більше півроку маємо переписку і дискусію з міжнародним підрозділом Офісу генерального прокурора, бо через них іде запит на екстрадицію, але результат такий самий, як і був — ніхто нічого (документів, які стосуються питання процедури екстрадиції — ред.) не скерував”, - сказав в.о. керівника САП.
Водночас він відмовився уточнити, чи не йде у цьому випадку мова про ексвласника банку Олега Бахматюка.
Як повідомлялося, 29 березня Грищук поінформував, що НАБУ оголосило у розшук ексголову правління ПриватБанку Олександра Дубілета, якого підозрюють у причетності до розтрати 8 млрд грн банку перед його націоналізацією наприкінці 2016 року.
15 березня НАБУ оголосило підозру трьом експосадовцям ПриватБанку - ексголові правління Олександру Дубілету, його заступнику та керівнику міжбанківських операцій. Їх підозрюють у розтраті 8 мільярдів гривень.
За версією слідства, ексголова правління ПриватБанку в останній день перед визнанням банку неплатоспроможним у грудні 2016 року спрямував до банківської установи, розташованої в одній з країн ЄС, листи з проханням погасити заборгованість двох великих агрокомпаній за раніше виданими акредитивами за рахунок коштів ПриватБанку, які зберігалися на кореспондентському рахунку у цьому банку.
У НАБУ вважають, що посадовці ПриватБанку підробили банківські документи, внесли несанкціоновані зміни у баланс банку, у раніше створені електронні документи в електронній системі банку, аби потім приховати цей злочин.
Також наприкінці лютого ексголові правління ПриватБанку Дубілету, колишньому заступнику голови правління банку Володимиру Яценку і колишній очільниці одного з підрозділів банку повідомили про підозри у розтраті чужого майна на суму 136 млн грн.
ВАКС обрав Яценку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 52,2 млн грн, а колишній посадовиці ПриватБанку - у вигляді застави в розмірі 2,744 млн грн.
Водночас слідству не вдалося з’ясувати місце перебування ексголови правління ПриватБанку Дубілета.
ПриватБанк був націоналізований у грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд грн. Портфель неробочих кредитів ПриватБанку, який пов'язують з попередніми власниками, на 31 грудня 2018 року оцінювався у 212,795 млрд грн.
Також раніше Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заочно заарештувала Бахматюка.
Бахматюка оголосили у національний розшук 22 листопада 2019 року. НАБУ оголосило йому підозру в справі заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Нацбанку.
За даними пресслужби Нацбанку, Бахматюк загалом винен державі 29,3 млрд грн. Сума боргу складається з: 11 млрд грн – Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який виплатив цю суму вкладникам двох банків – "Фінансова ініціатива" та VAB банку, власником яких він був, 10,6 млрд грн – Національному банку за кредитами рефінансування, виданим згаданим банкам, та 7,7 млрд грн – трьом державним банкам.
7 лютого у НАБУ повідомили, що мають рішення суду про затримання ексвласника VAB банку Олега Бахматюка. Він наразі перебуває за межами України.