Геращенко заявив, що представники бізнесу можуть подавати скарги йому або міністру

Представники бізнесу зможуть подати письмову скаргу щодо порушення їхніх прав міністру внутрішніх справ Денису Монастирському, а також звернутися до його радника Антона Геращенка.

Про це Геращенко повідомив в інтерв’ю виданню “Бабель”, розповідаючи про створений в МВС Офіс з питань захисту бізнесу, передає Укрінформ.

“Потрібно звертатися до мене безпосередньо. Також на імʼя міністра можна подати письмову заяву про порушення прав. Якщо щось відбувається просто зараз і потрібно терміново втрутитися, заява може бути усною”, - сказав Геращенко.

За його словами, Офіс з питань захисту бізнесу має бути консультативно-дорадчим органом при міністрові. Він матиме 4 напрямки роботи, як-от протидія рейдерству; детінізація ринку тютюну, спирту і палива; допомога Державній митній службі в боротьбі з контрабандою і боротьба з корупцією в правоохоронній сфері; боротьба з контрафактною продукцією, порушенням авторських прав і підробкою торгівельних марок.

Однак, за словами Геращенка, список цих напрямків може розширюватися.

Коментуючи той факт, що частиною цих питань займаються інші правоохоронні органи, які не входять до структури МВС — Державна фіскальна служба, СБУ, НАБУ, ДБР, радник міністра зауважив: "Поліція в Україні — це 90 відсотків усіх справ, які є в ЄРДР. Тому, якщо порушення буде в зоні відповідальності поліції, рішення будуть приймати всередині поліції. Якщо до нас звернеться підприємець зі скаргою на дії іншого органа влади, ми направимо його до цього органа і звернемося до його керівника”.

За словами Геращенка, голова Нацполіції Ігор Клименко і заступник начальника Головного слідчого управління НПУ Сергій Пантелєєв, які братимуть участь у роботі Офісу, призначені відповідальними за боротьбу з правопорушеннями всередині поліції. Якщо ж справи стосуватимуться структур МВС, цим буде займатися заступник міністра Євгеній Єнін.

“Моє завдання бути координатором і комунікатором між бізнесом і структурами МВС. Як радник міністра я буду вирішувати, для яких справ достатньо незначних дій, а для яких, наприклад, потрібно проводити розслідування заново”, - заявив Геращенко.

Щодо ймовірного дублювання функцій з ДБР, яке розслідує злочини правоохоронців, Геращенко зазначив, що Офіс буде працювати не замість ДБР, а як додатковий важіль.

“Якби всі заяви підприємців задовольняли, реєстрували і вели якісні розслідування, підприємці б не скаржилися. Тому міністр доручив координувати ці питання мені”, - зауважив радник глави МВС.

Читайте також: У Міністерстві внутрішніх справ створять Офіс захисту бізнесу

За його словами, результатом роботи Офісу після звернення може бути кримінальна відповідальність чиновників структур МВС, дисциплінарна відповідальність, звільнення з посади або матеріальна компенсація збитку, якого зазнав бізнесмен через дії працівника правоохоронного органу.

“За дорученням міністра ми будемо проговорювати справи з особами, які порушують права бізнесу, з їхніми начальниками, будемо розбирати кожне питання персонально”, - заявив Геращенко.

Він додав, що Офіс із питань захисту бізнесу буде розширюватися за рахунок залучення бізнесменів, представників бізнес-асоціацій — щодо цього буде окреме розпорядження міністра.

За словами Геращенка, Офіс, який почав працювати 29 вересня, вже отримав 2 звернення, одне з яких — від швейцарського інвестора. “Він вклав 90 мільйонів доларів у проєкт котеджного містечка River Garden у Вишгородському районі. На думку інвесторів, їхні колишні менеджери почали їх «рейдерити» через підробку документів. За цим запитом проведуть кримінальне розслідування. Якщо факти підтвердяться, винні понесуть відповідальність”, - заявив радник міністра.

Як повідомлялося, 29 вересня Монастирський заявив, що у МВС створюють Офіс із питань захисту бізнесу.