В Україні з'явився новий регулятор у сферах е-комунікацій та радіочастотного спектру
Верховна Рада ухвалила закон про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за законопроєкт №6055 у другому читанні проголосували 296 народних депутатів.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, має стати правонаступником Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).
Діяльність НКРЗІ регулюється законом України «Про телекомунікації». Однак положення цього закону не в повній мірі врегульовують питання організації діяльності НКРЗІ та лише частково відповідають вимогам загальноєвропейського законодавства. Саме тому виникла необхідність у законодавчому закріпленні правового статусу нового регуляторного органу.
Нова Нацкомісія буде здійснювати державне регулювання, державний нагляд (контроль) з метою досягнення балансу інтересів користувачів, держави, суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку. Також орган займатиметься безпекою електронних комунікацій, розвитком конкуренції та інтеграцією ринків України у зазначених сферах до ринків Європейського Союзу.
Комісія отримала повноваження розробляти та затверджувати нормативно-правові акти; приймати рішення, обов'язкові для виконання постачальниками і користувачами послуг; забезпечувати функціонування електронної регуляторної платформи; позасудово врегульовувати спори між постачальниками послуг, а також спори, пов’язані із доступом до інфраструктури.
Водночас новий орган регулюватиме: користування радіочастотним спектром у смугах загального користування, користування ресурсом нумерації, а також тарифи на універсальні послуги поштового зв'язку.
Закон також містить норми стосовно прозорого призначення членів регуляторного органу на відкритих конкурсних засадах, а також незалежності Нацкомісії в ухваленні нею рішень.
Як повідомляв Укрінформ, НКРЗІ була утворена 23 листопада 2011 року, підпорядкована Президенту і підзвітна Верховній Раді.