«Молочний альянс» може зупинити виробництво через дорогий газ
Заводи групи «Молочний альянс» можуть зупинити виробничу діяльність через зростання ціни на природній газ.
Як передає Укрінформ, про це написав співзасновник "Молочного альянсу" Олександр Деркач у Фейсбуці.
«15 років займаємось молочним бізнесом. Ніколи, навіть у найважчі 2013-14 рр., ми не попадали в ситуацію, яка від нас не залежить, і яка ставить взагалі питання про доцільність подальшої виробничої діяльності. Причому всієї галузі, а не тільки якихось окремих виробників», - написав Деркач.
Він послався на пост у Фейсбуці голови наглядової ради "Молочного альянсу" Сергія Вовченка, який зазначив, що заводи групи «Молочний альянс» попередили своїх партнерів про неможливість далі працювати зі збитками. Ситуація парадоксальна: чим більше переробляється молока і випускається продукції, тим більше збитків.
«Посудіть самі. Ціна на газ за рік для нас виросла майже в 10 разів (з 5,5 грн/м.куб до 50 грн/м.куб). Електроенергія — в 2,5 раза. Ціни на таропакувальні матеріали — на 42%. Ціни на молоко-сировину — на 25% … А от ціни на готову продукцію ми спромоглися підняти в середньому лише на 7%. За таких умов подальша робота даватиме нам десятки мільйонів збитків щомісячно», - написав Вовченко.
Він додав, що це неприпустимо і призведе до банкрутства підприємств, внаслідок чого постраждають усі - від фермера до споживача.
Керівництво компанії пропонує господарствам «на період до стабілізації ситуації з цінами на газ знизити на кілька процентів ціни на молоко-сировину». Рентабельність дозволяє це зробити, упевнений голова наглядової ради "Молочного альянсу".
"І звернулись до торгівельних мереж: прийміть наші економічно обгрунтовані ціни і скоротіть дебіторську заборгованість до рівня договірних умов. Ми не ставимо ультиматумів, а лише пропонуємо спільно побороти цю кризу. Від того усі виграють на перспективу", – підсумував Вовченко.
Компанія "Молочний альянс" випускає продукцію під брендами «Пирятин», «Славія», «Яготинське», «Яготинське для дітей», «Златокрай» та «Молочний альянс».
Як повідомляв Укрінформ, стартові ціни природного газу ресурсу грудня на Українській енергетичній біржі 13-17 грудня 2021 року зросли на 18,03%.
24 грудня виробники солодощів заявили, що призупиняють виробництво частини асортименту через надвисокі ціни на газ.
21 грудня ціни на газ на торгах побили рекорд, перетнувши позначку 2 тис. дол. за тисячу кубометрів. У четвер, 23 грудня, ціни знизилися - фьючерси на TTF завершилися на рівні 1485 доларів за тисячу кубометрів. У п'ятницю 24 грудня зранку ціна січневий ф'ючерс на TTF становила близько 1300 доларів за тисячу кубів.