Нафта продовжує дорожчати після максимального стрибка з початку року напередодні
Ціни на нафту незначно підвищуються в середу, 12 січня, після максимального з початку року стрибка напередодні після заяви Федеральної резервної системи США про те, що регулятор зможе уповільнити інфляцію, не підірвавши економічного зростання.
Як повідомляє Укрінформ, про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.
Вартість бареля березневої нафти Brent на 9:15 за Києвом становила $83,76 (+0,05%). Барель лютневої нафти WTI торгувався за $81,39 (+0,23%). Попередні торги з еталонів завершилися на рівні $83,72 і $81,22 відповідно.
Голова Федеральної резервної системи США Джером Пауелл заявив у вівторок, що економіка має витримати нинішній сплеск COVID-19 з «короткочасними» наслідками і ФРС готова до початку запровадження більш жорсткої грошово-кредитної політики.
Дані Американського інституту нафти (API), опубліковані у вівторок, показали слабкішу картину попиту на паливо з меншим скороченням запасів сирої нафти, ніж очікувалося, і більшим, ніж прогнозувалося, зростанням запасів бензину та дистилятів. Запаси сирої нафти впали у США на 1,1 млн бр. за тиждень, що закінчився 7 січня. Це менше, ніж очікували аналітики - 1,9 млн бр.
Запаси бензину зросли на 10,9 млн бр. за прогнозного зростання на 2,4 млн бр. Запаси дистилятів, включаючи дизельне та пічне паливо, зросли на 3 млн бр. порівняно з очікуваним збільшенням на 1,8 млн бр.
Підтримку ринку надав опублікований у вівторок Управлінням енергетичної інформації (EIA) США оновлений прогноз попиту на нафту. Згідно з документом, у 2022 р. показник зросте у США на 840 тис. бр./доб. (б/д) порівняно з минулим роком. Раніше очікувалося зростання на рівні 700 тис. б/д.
Водночас EIA скоротило свій прогноз нафтовидобутку, очікуючи, що у 2022 р. показник збільшиться на 640 тис. б/д. Раніше прогнозувалося зростання виробництва на 670 тис. б/д.