В Україні не буде дефіциту продуктів через війну – Мінагрополітики
Дефіциту продуктів харчування на внутрішньому українському ринку не буде.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час телемарафону.
Зокрема, він прокоментував наслідки знищення Чорнобаївської птахофабрики.
"Зі знищенням цих об'єктів ми говоримо про скорочення експорту (яєць - ред.), але дефіциту на внутрішньому ринку не буде. Аналогічна ситуація і з м'ясом птиці, молоком", - відповів Висоцький.
Він зазначив, що втрати у виробництві м'яса птиці та молока становлять 10-15%, що також не спричинить дефіцит цих продуктів на внутрішньому ринку.
За словами заступника міністра, за песимістичним прогнозом цьогоріч Україна втратить 30% від валового виробництва посівних культур.
"Але все ж таки це не є критичним, оскільки ми для внутрішнього споживання використовували всього близько 30-40% зернових та олійних культур", - зауважив Висоцький.
Він підкреслив, що 70% орних земель вистачить не лише для забезпечення внутрішнього попиту, а й для експорту.
Висоцький також повідомив, що цього року будуть збільшені площі під посадку овочів "борщового набору" на заході та в центрі України - це дозволить перекрити часткове зменшення виробництва у південних та східних регіонах.
Як повідомлялося, за прогнозами Мінагрополітики, Україна зможе цього року залишитись у десятці найбільших експортерів продовольства за умови розблокування морських портів.
З 24 лютого росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють і руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет, катують і винищують українське населення.
Розв’язана росією війна справляє негативний вплив на ситуацію на глобальному ринку продовольства, адже значно скорочує експорт зернових культур з України. Наразі в портах України заблоковані десятки комерційних кораблів із уже відвантаженим зерном, яким російські окупанти не дозволяють вийти в море.