Кулеба назвав міністрам ЄС п'ять кроків для термінової допомоги енергетиці України
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на онлайн-засіданні Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу закликав партнерів активізувати захист і відновлення енергетичної інфраструктури України.
Про це повідомляє пресслужба МЗС, передає Укрінформ.
Кулеба висловив вдячність європейським партнерам за підтримку України, зокрема у відновленні пошкодженої російськими ударами енергетичної системи.
Він закликав партнерів активізувати захист і відновлення енергетичної інфраструктури України.
"Російські ракетні та дронові удари знищили чи пошкодили значну частину генеруючих потужностей, теплової генерації, гідроелектростанцій, об'єктів системи передачі електроенергії", - заявив міністр.
Кулеба підкреслив, що Україна активно вживає цілу низку кроків для покращення ситуації в енергетичній системі.
Він назвав пʼять пріоритетних кроків для термінової допомоги українській енергосистемі і закликав європейських партнерів активізувати зусилля за цими напрямами роботи.
“Наші зусилля зосереджені на п'яти напрямах. Перший - це посилення протиповітряної оборони. Другий - це швидкий ремонт та відновлення об'єктів генерації та розподілу. Третій - децентралізація енергосистеми, зокрема встановлення когенераційних установок. Четвертий - збільшення імпортних потужностей з ЄС із нинішніх 1,7 до 2,2 гВт. Пʼятий - залучення коштів та обладнання від партнерів”, - зауважив очільник МЗС.
Кулеба нагадав, що найбільшою стратегічною перевагою Росії залишається її повітряний терор.
Він наголосив, що Росія щомісяця скидає від 3 тисяч 200 до 3 тисяч 500 керованих авіабомб на цивільних людей, військових і критичну інфраструктуру України.
“Україна потребує спроможностей для знищення носіїв керованих авіабомб, зокрема російських бойових літаків на аеродромах і в небі. Далекобійні авіаудари та сучасна протиповітряна оборона є основою для припинення щоденного російського терору”, - підкреслив міністр.
У цьому контексті глава МЗС наголосив на необхідності відкинути ірраціональні страхи щодо українських ударів по легітимних військових цілях на російській території, зокрема по місцях концентрації російських військ і техніки, військових аеродромах, складах озброєння та логістичних центрах.
“Ці удари є повністю правомірними з точки зору міжнародного права і можуть реально пришвидшити завершення війни. Деякі рішення з цього приводу вже були ухвалені. Вони допомогли нам зірвати російський наступ на Харків. Нам потрібно зробити подальші кроки і розширити зону застосування”, - зазначив міністр.
Глава МЗС привітав рішення союзників розпочати процес використання прибутків від активів РФ на користь України, зокрема закупівлі озброєння в українських виробників, та подякував Євросоюзу за 14-й пакет санкцій проти Росії.
Міністр наголосив, що союзники мають приділити особливу увагу контролю над виконанням санкційного режиму та експортного контролю компонентів, які Росія використовує у виробництві зброї.
Кулеба також нагадав про успішне проведення першого Саміту миру й повідомив, що Україна розпочинає серію підготовчих зустрічей на рівні міністрів і радників з національної безпеки перед другим Самітом миру.
Він наголосив: "Саме колективна сила, єдність та рішучість світу матиме вплив на Росію та забезпечить досягнення справедливого і тривалого миру для України".
Як повідомляв Укрінформ, під час онлайн-звернення до учасників щорічної наради послів Литовської Республіки у Вільнюсі Кулеба наголосив на необхідності підтримати використання Україною західної зброї проти законних військових цілей на території РФ.