У Латвії вважають неправильним обмеження України бити західною зброєю по цілях РФ

У Латвії вважають неправильним обмеження України бити західною зброєю по цілях РФ

Укрінформ
Обмеження на використання зброї, яку країни Заходу постачають Україні для самооборони проти агресії РФ, не є правильними, мають бути скасовані негайно та стати важливим важелем у зусиллях з підтримки України.

Про це сьогодні у Брюсселі перед початком зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС заявила міністр закордонних справ Латвії Байба Браже (Baiba BRAŽE), повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми обговоримо дуже практичну співпрацю з підтримки України. Що можна зробити негайно - це зняти обмеження, та дозволити Україні бити по тих місцях, звідки злітають російські (військові) літаки, по тих регіонах, із яких Росія атакує Україну. Це не означає, що Україна не буде під наглядом у тому, щоб чітко дотримуватися, можна сказати, дисципліни. Вони (українці) є зразковими у тому, щоб дотримуватися лімітів та не провокувати ситуацію. Але обмеження України у її самообороні неправильні. Тож ми продовжуватимемо тиск у цьому напрямку», - зазначила керівниця зовнішньополітичного відомства Латвії.

Вона зауважила, що продовження допомоги Україні та стримування російських спроможностей для ведення агресивної війни, зокрема з використанням санкцій, стосуються не лише ситуації в Україні, але й інтересів безпеки країн Європи та їх партнерів, включаючи Велику Британію, США, Канаду, а також інші країни по всьому світу, зокрема в регіоні Перської затоки.

«Сьогодні ми розглянемо, як надалі стримувати ці російські військові спроможності. Крім цього, разом з міністром (Дмитром) Кулебою ми обговоримо шлях до наступного Саміту миру та наступні кроки, як ми можемо допомогти з використанням наших регіональних та інших засобів», - сказала Браже.

Читайте також: Шольц не готовий дозволити Україні бити німецькою зброєю по цілях у Росії

Відповідаючи на запитання журналістів щодо шляхів подолання вето Угорщини з використання ресурсів Європейського фонду миру для військової допомоги Україні, вона зауважила, що ця проблема має знайти своє вирішення, оскільки йдеться не лише про підтримку України, але й про сплату країнам-членам компенсацій за вже надану Україні військову допомогу.

«Я не можу коментувати позицію окремих країн. Але, очевидно, настав час, щоб рухатися вперед у вимірі Європейського фонду миру. Ми очікуємо, що доволі значний обсяг грошей має бути повернутий нам в рахунок того, що ми вже інвестували у військове постачання для України та у інші напрямки підтримки. Мають бути зроблені й наступні кроки, з урахуванням рішення G7 щодо цих надзвичайних надходжень (від російських активів – ред.). Тож є багато пунктів, які мають знайти своє рішення», - наголосила міністр закордонних справ Латвії.

Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі проходить засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, головними питаннями якої є продовження допомоги ЄС для України та розвиток ситуації на Близькому Сході.

Читайте також: Дозвіл на удари по військових цілях у РФ значно послабить російський повітряний терор - Кулеба

На розгляді Ради міністрів ЄС залишаються сім законодавчих актів щодо військової допомоги Україні в рамках Європейського фонду миру на суму близько 6 мільярдів євро. Ці законодавчі акти, що були запропоновані високим представником ЄС, потребують консенсусного рішення та вже тривалий час блокуються Угорщиною.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-