ЄС виділив Україні €65 мільйонів на шкільне харчування
Європейський Союз перерахував Україні другий транш бюджетної підтримки у розмірі 150 мільйонів євро, значна частина якого спрямована на забезпечення гарячого харчування у школах.
23 грудня 2024
Європейський Союз перерахував Україні другий транш бюджетної підтримки у розмірі 150 мільйонів євро, значна частина якого спрямована на забезпечення гарячого харчування у школах.
Найбільший банк Італії Intesa Sanpaolo перестане приймати платежі в євро з усіх російських банків, крім власної «дочки» у Росії – Intesa.
22 грудня 2024
Європейський Союз планує ухвалити рішення про черговий, 16-й пакет санкцій проти Росії у треті роковини повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого.
Висока представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас заявила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії через міграцію.
21 грудня 2024
Заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква і генеральний секретар Федерального міністерства з європейських та закордонних справ Австрії Ніколаус Маршік обговорили розширення підтримки України.
20 грудня 2024
Президентка Швейцарської Конфедерації Віола Амгерд і глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявили про досягнення угоди щодо зміцнення торгівельних зв’язків між країною і блоком.
Росія має негайно припинити атаки на енергетичну інфраструктуру України та вивести увесь свій військовий та інший персонал із Запорізької АЕС та всієї території України.
Російські атаки проти Києва, внаслідок яких постраждали кілька іноземних дипломатичних представництв, є черговим проявом злочинної природи режиму Путіна. Європейська сторона зважає на ситуацію та буде діяти відповідно.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив лідерам Європейського Союзу, що хоче дочекатися інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, перш ніж вирішувати, чи продовжувати санкції блоку проти Росії.
19 грудня 2024
Глави держав та урядів ЄС закликали країни ЄС негайно посилити військову підтримку для України у її боротьбі проти російської агресії, зокрема, прискорити поставки засобів ППО, боєприпасів та ракет, надати військове обладнання для озброєння нових українських бригад.
Україна хоче закінчити війну і робить для цього все від неї залежне, однак план, як зупинити російського диктатора Володимира Путіна, має бути спільним планом об’єднаної Європи і США.
На шляху до НАТО Україні потрібно заручитися гарантіями безпеки з боку США і ЄС.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі закликала країни ЄС уникати «бізнесу як такого» з грузинським урядом, оскільки «Росія експериментує з новою формою вторгнення» в країну.
Основними темами перемовин Президента Володимира Зеленського з президентом Європейської ради Антоніу Коштою у Брюсселі стали захист енергетики, дітей та збільшення внутрішнього оборонного виробництва.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і єврокомісар з питань економіки та продуктивності Валдіс Домбровскіс обговорили механізм відновлення України за принципом плану Маршалла.
Наразі РФ не полишає наміру реалізовувати дезінформаційні кампанії для дискредитації фінансової та військової допомоги від ЄС та НАТО, нібито вона не працює.
Канцлер ФРН Олаф Шольц наполягає, що питання досягнення миру в Україні не повинно ухвалюватися без українців і європейців.
Європейський Союз має продовжувати допомагати Україні у боротьбі проти російської агресії, усвідомлюючи, що передчасні «мирні» переговори можуть бути поганою справою для України, оскільки такі переговори Київ має вести із сильних позицій.
Лідери Європейського Союзу на саміті Європейської ради мають намір надіслати чіткий сигнал обраному президенту США Дональду Трампу про свою подальшу підтримку України.
Нині в Україні немає миру, бо його не прагнуть у Російській Федерації і лідер РФ Володимир Путін не хоче вести мирні перемовини.
Президент Володимир Зеленський заявив, що єдність між Сполученими Штатами та ЄС буде важливою на початку наступного року. Він наголосив, що тільки разом США та Євросоюз можуть зупинити Путіна та врятувати Україну.
Попри певний прогрес у гармонізації національного законодавства до норм ЄС, доступ громадян України до екологічної інформації під час війни залишається складним.
Президент України оцінив як «дуже хорошу» зустріч, що відбулася у середу ввечері з європейськими лідерами в брюссельській резиденції генерального секретаря НАТО Марка Рютте.
18 грудня 2024
Президент України Володимир Зеленський прибув до Брюсселя для участі в зустрічі глав держав та урядів Європейського Союзу у форматі Європейської ради.
Україна отримала €4,1 мільярда від Європейського Союзу за програмою Ukraine Facility.
Європейський суд загальної юрисдикції відхилив позови молдавського олігарха-втікача Ілана Шора і депутатки парламенту Марини Таубер, які вимагали скасувати введені проти них санкції Євросоюзу.
Продовження та посилення підтримки України в той час, як Путін докладає всіх зусиль, щоб зломити спротив українців, є не лише моральним, але й стратегічним імперативом для ЄС, оскільки весь світ спостерігає за діями Європи у цьому контексті, як її друзі, так і недруги.
Європейський Союз планує відкрити кластери в межах переговорів з Україною про її входження до ЄС упродовж наступного року на підставі продемонстрованих Україною досягнень на шляху до членства.
17 грудня 2024
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна нікому не делегує мандат для перемовин з Росією, водночас сідати за стіл переговорів можна лише узгодивши план дій та перебуваючи в сильній позиції.
Єврокомісія посилює свій інструментарій для захисту демократії, боротьби з дезінформацією, інформаційними маніпуляціями, а також іноземним втручанням та закликає депутатів підтримати у середу створення спеціального комітету щодо Європейського щита демократії.
реклама