
Зеленський: Росія вже у день перемовин намагається перекрутити домовленості
Про це заявив Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеоверненні, передає Укрінформ.
"На жаль, уже зараз, уже просто сьогодні, просто у день перемовин, ми бачимо, як росіяни вже почали маніпулювати. Вже вони намагаються перекрутити домовленості й фактично обманути і наших посередників, і весь світ. Є абсолютно чіткі заяви, які опубліковані Білим домом. Кожен може побачити, що там зазначено. І є те, про що знову бреше Кремль: що нібито тиша в Чорному морі залежить від питання про санкції і що нібито датою початку тиші щодо енергетики є 18 березня. Москва завжди бреше. І це залежить від світу – від усіх, кому реально потрібен мир, – чи дозволять знову Москві брехати", - заявив Зеленський.
Президент наголосив, що Україна робитиме все, щоб домовленості спрацювали.
"Але росіяни повинні знати й повинні усвідомлювати: якщо вони будуть завдавати ударів, то вони отримають сильну відповідь. І відповідальність буде на них. І якщо росіяни потім будуть розказувати байки, що нібито удари були не по енергетиці чи цивільній інфраструктурі, усі все побачать", - заявив Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, у Кремлі заявили, що домовленість про безпеку судноплавства у Чорному морі набуде чинності лише після зняття частини обмежень проти Росії.
Перед цим Білий дім опублікував заяву про підсумки переговорів американської та української делегацій у Ер-Ріяді (Саудівська Аравія). У ній йдеться, що Сполучені Штати й Україна домовилися про безпечне судноплавство, унеможливлення застосування сили й запобігання використанню комерційних суден у військових цілях у Чорному морі.
Також США й Україна домовилися розробити заходи щодо реалізації домовленостей між Президентами Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським про заборону ударів по енергетичних об'єктах Росії та України.
Фото: ОП