Туреччина планує збільшити потужність «зеленої» енергетики в чотири рази
Туреччина має намір нарощувати експорт енергоносіїв у Європу, збільшивши потужність «зеленої» енергетики в чотири рази.
Про це сказав міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Алпарслан Байрактар, повідомляє Укрінформ із посиланням на TRT Haber.
«Туреччина має кліматичні та трансформаційні цілі (в енергетиці - ред.), галузь має бути готова збільшити експорт до Європи. Туреччина планує збільшити потужність своєї вітрової та сонячної енергетики з 30 до 120 гігават», - сказав Байрактар.
За його словами, Велика Британія готова надати 2 млрд фунтів Туреччині на збільшення потужності «зеленої» енергетики та зацікавлена у проєкті малих ядерних реакторів.
«Ми працюємо над ядерною енергетичною програмою потужністю 20 тисяч мегават. Ми прагнемо отримати 5 тисяч мегават із цього об'єму за рахунок малих модульних ядерних реакторів», - сказав Байрактар.
Він зауважив, що наступного року Туреччина планує створити правову базу для малих модульних ядерних реакторів.
Як повідомляв Укрінформ, Туреччина, яка залежна від постачань енергоносії з Росії, докладає зусиль для диверсифікації джерел енергії: розширює видобуток газу в Чорному морі, підписала угоди про постачання СПГ із провідними компаніями світу. Наприкінці 2022 року у Туреччині відкрили нову чергу підземних газосховищ, що зробило Сіліврійське сховище об’ємом 4,6 мільярда кубічних метрів найбільшим у Європі.