Списання кредитів військовим збільшить фінансовий тиск на російські банки - британська розвідка

Списання виплат за кредитами російським військовослужбовцям, імовірно, збільшить фінансовий тиск на банки РФ наступного року.

Про це про це у соцмережі Х повідомляє Міноборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки, передає Укрінформ.

Як зазначається, наприкінці листопада у Росії ухвалили закон, який дозволить списувати борги за кредитами військовослужбовцям, що розпочали службу після 1 грудня 2024 року. Ініціатива поширюватиметься на кредити до 10 мільйонів рублів (приблизно 94,4 тисячі доларів). Дружини вояків також зможуть скористатися послугою.

Зазначається, що це доповнення до програми «Канікули із погашення кредитів для російських військовослужбовців». За даними російського видання «Медіазона», від жовтня 2022 року у Росії оформлено 411 тисяч заявок на погашення іпотеки та особистих кредитів.

За оцінкою аналітиків, фінансові стимули, які РФ надає призовникам, майже напевно спрямовані на забезпечення достатнього поповнення втрат, які зростають і наразі становлять понад 760 тисяч убитими і пораненими, а у листопаді становили в середньому 1532 людини на день.

У британському оборонному відомстві зауважили, що ці стимули також майже напевне покликані зменшити ймовірність того, що Росії доведеться проводити нову мобілізацію, яка, на думку російського керівництва, завдає шкоди суспільній підтримці війни і підвищує ризик подальшої згубної масштабної еміграції.

Читайте також: Маркарова: Наша мета - запровадження санкцій проти всієї банківської системи РФ

«Цілком імовірно, що списання виплат за кредитами збільшить фінансовий тиск на російські банки до 2025 року, на додачу до тиску від високих процентних ставок і санкцій. Це майже напевно знизить стійкість банківського сектору до потенційного економічного шоку», – вважають у розвідці Британії.

Як повідомляв Укрінформ, економіка та військові зусилля РФ зазнають дедалі більшого навантаження, що ставить під сумнів здатність Володимира Путіна підтримувати війну в довгостроковій перспективі.