Перші 60 українських психологів пройшли навчання у Варшаві з подолання розладів, викликаних війною
Перші 60 українських психологів, психіатрів і реабілітологів повертаються з тижневого навчання у Варшаві в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я.
Як передає Укрінформ, про це повідомила в Телеграмі дружина Президента Олена Зеленська.
“Польща не лише підтримує фізичний та ментальний добробут мільйонів наших людей, що змушені були тимчасово оселитися у ній через війну. Польща навчає і наших лікарів - аби ті відновлювали українців удома”, - зауважила перша леді.
За її словами, “цей інтенсив є частиною програми підготовки українських фахівців, про яку ми домовилися з моєю колегою Першою леді Республіки Польща Агатою Корнґаузер-Дудою, яка особисто навідалася до наших медиків та привітала їх із завершенням практикуму”.
Для українських лікарів участь у проєкті є безкоштовною – усі витрати взяла на себе польська сторона. Усього ж навчання у військово-медичному інституті у Варшаві (Military Institute of Medicine - National Research Institute in Warsaw) проходять дві групи по 50 осіб.
Зокрема, це тренінг для українських психологів (або психіатрів або сімейних лікарів, які мають відповідні базові навички) з діагностики та терапії розладів, пов’язаних зі стресом через війну.
Крім цього, проводиться навчання лікарів, фізіотерапевтів, медичних сестер, фельдшерів з реабілітації поранених.
Зеленська подякувала першій леді Польщі за особисте залучення у цей проєкт та турботу, з якою вона піклується про медиків і про всіх українців, з якими зустрічається.
“Ця співпраця нині дуже нагальна - адже ми бачимо, як повномасштабна війна не стишує обертів, як щодня, з кожним обстрілом зростає кількість українців, яким потрібно відновлення”, - наголосила дружина Президента і висловила впевненість, що отримані медиками знання та навички у цьому допоможуть.
Як повідомляв Укрінформ, Всеукраїнська програма ментального здоров’я "Ти як?" створена з ініціативи першої леді Олени Зеленської. Вона зумовлена потребою у психосоціальній підтримці щонайменше у 15 мільйонів громадян, які, за даними МОЗ, відчуватимуть погіршення психоемоційного стану різного ступеня тяжкості. За експертними оцінками, 40-50% населення України потребуватиме психологічної підтримки різного ступеня інтенсивності.