Як захиститись від холери — поради МОЗ
У Міністерстві охорони здоров’я дали поради, як захиститись від холери.
Як передає Укрінформ, про це МОЗ повідомляє у Телеграмі.
"Соцмережами ширяться повідомлення про страшну епідемію холери. Не поширюйте неперевірену інформацію – так ви підіграєте ворогу. Слідкуйте за інформацією виключно з офіційних джерел", - зазначили в МОЗ.
У міністерстві зауважили, що на затоплених внаслідок теракту росіян на Каховській ГЕС територіях можуть виникнути хвороби, пов’язані з обмеженим доступом до чистої води, зокрема і холера. Спричинити випадки холери може змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, відтак – і забруднення колодязів.
"Однак у постраждалих від підтоплення та прилеглих до них районах здійснюється посилений епідеміологічний нагляд. Також збільшено запас всіх необхідних ліків", - наголосили в МОЗ.
Там нагадали, що холера поширюється через забруднену воду та їжу. Вона спричиняє сильну діарею, яка може призвести до різкого зневоднення організму. Якщо не розпочати лікування, сильне зневоднення може призвести до шоку, коми та смерті протягом кількох годин.
"У разі появи ознак гострої кишкової інфекції – не чекайте розвитку захворювання – негайно зверніться до лікаря", - наголосили в МОЗ.
Щоб уберегтись від холери, у МОЗ радять в жодному разі не пити та не використовувати сиру воду. Мити овочі та фрукти водою, у якості якої впевнені. За можливістю уникати контакту з брудною водою. Добре підсмажувати м’ясо та рибу, не збирати та мертву рибу та не вживати її.
Як повідомляв Укрінформ, у постраждалих від підтоплення та прилеглих до них районах Херсонської області здійснюється посилений епідеміологічний нагляд.