Ляшко заявив про нестабільну ситуацію щодо багатьох інфекційних хвороб

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що епідемічна ситуація в Україні з багатьох інфекційних хвороб нині нестабільна.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МОЗ за підсумками засідання державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Епідемічна ситуація з багатьох інфекційних хвороб наразі є нестабільною. Це напряму повʼязане з терористичними діями Росії, що призводить до значної кількості внутрішньо переміщених осіб, скупчення і частого перебування людей у бомбосховищах, руйнування обʼєктів критичної інфраструктури, у тому числі й закладів охорони здоровʼя», – сказав Ляшко.

Водночас він запевнив, що МОЗ тримає на постійному контролі готовність лікарень і діагностичних лабораторій до реагування на потенційні спалахи інфекційних хвороб, забезпеченість лікарськими засобами, тестами для діагностики та спеціальними наборами для лікування у разі реєстрації випадків кишкових інфекцій, зокрема холери.

Читайте також: Якщо радіаційна аварія застала вас на вулиці — рекомендації МОЗ

Також зазначається, що міністр звернув увагу на те, що в країні все частіше спостерігаються випадки сказу серед тварин. Як наслідок – можливе збільшення кількості укусів тваринами та звернення людей за антирабічною допомогою. У зв’язку з цим місцеві органи державної влади спільно з Держпродспоживслужбою мають вжити невідкладних заходів щодо вакцинації та відлову тварин.

Також під час засідання розглянули ситуацію в Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Одеській та Дніпропетровській областях у звʼязку з ризиками, що пов’язані з підривом дамби на Каховській ГЕС.

У МОЗ уточнюють, що йдеться про захворювання кишкової групи з переважним шляхом передачі через харчові продукти за умови недотримання правил приготування їжі, забруднення поверхонь та рук; особливо небезпечні інфекції через тривалі контакти з забрудненими водоймами, вірусні інфекції (вірусний гепатит А, поліо, ентеровіруси) за умови забруднення поверхневих водоносних горизонтів та зниження фільтраційної спроможності ґрунтів, підтоплення каптажів та колодязів тощо.

Читайте також: Майже 35% проб з поверхневих водойм на півдні не відповідають нормам — МОЗ

Зазначається, що у зоні дії наслідків надзвичайної ситуації у Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях на сьогодні нагальним є питання облаштування артезіанських свердловин для медичних закладів.

«Нещодавно я провів селекторну нараду з керівниками структурних підрозділів з питань охорони здоров’я Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської та Миколаївської ОВА, представниками Міндовкілля та Держгеонадр, де ми обговорили питання буріння свердловин для лікарень в розрізі областей. На жаль, за інформацією, яку я отримав під час наради, вимушений констатувати незадовільні темпи робіт в Дніпропетровській та Херсонській областях», – зауважив міністр.

На засіданні також обговорили епідситуацію з керованих інфекцій. Міністр поінформував, що в Україні п’ятий місяць поспіль зростають темпи вакцинації дітей. Зокрема, проти кору, краснухи, правцю, дифтерії та поліомієліту.

Читайте також: Безоплатне лікування цьогоріч отримали майже 75 тисяч пацієнтів з онкологією - Нацслужба здоров'я

За інформацією МОЗ, від початку року показники охоплення профілактичними щепленнями зростають порівняно з минулорічними показниками, однак не досягають рекомендованого рівня. Водночас у МОЗ радять всім українцям перевірити вакцинальний статус свій і своїх дітей та надолужити пропущені щеплення, а управлінцям на місцях – взяти на жорсткий контроль це питання.

У міністерстві наголошують, що завдяки активній співпраці з міжнародними партнерами українці в повному обсязі забезпечені вакцинами для рутинних щеплень як на 2023, так і на 2024 роки.

Як повідомляв Укрінформ, у червні міжнародні партнери надали Україні як гуманітарну допомогу понад 650 тисяч доз вакцини проти кору, обладнання, лікарські засоби та аптечки.