У кожній лікарні працюватимуть команди для реабілітації людей з інвалідністю - Жолнович
Мінсоціполітики та МОЗ планують забезпечити кожен медзаклад мультидисциплінарними командами з кількох фахівців, які супроводжуватимуть людей з інвалідністю та сприятимуть їхній реабілітації.
Про це у програмі “Укрінформ: Вечірній стрім”, присвяченій розв’язанню проблем інвалідів, сказала міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
За її словами, сучасні підходи до підтримки людей з інвалідністю передбачають не лише надання їм грошової допомоги, а передусім, забезпечення якісним та доступним набором соціальних послуг, що в підсумку сприятиме поверненню людини в соціум і максимально пришвидшить її реабілітацію.
“Донедавна, коли люди отримували травму або хворобу, яка загрожує інвалідизацією, спочатку відновлювали їхні життєві показники, після чого виписували з лікарні. А вже потім вони самостійно шукали якісь реабілітаційні центри, де можна, наприклад, поновити рухомість руки, відновити мовлення чи виготовити протез, якщо травма призвела до втрати кінцівки. Усе це довго. Це позбавляє людину доволі тривалого періоду якісного життя”, - констатувала Жолнович.
Тому Мінсоцплітики спільно з Міністерством охорони здоров’я працюють над тим, щоб скоротити цей процес. Поміж запланованих кроків — створення у кожному медзакладі спільних мультидисциплінарних команд, які опікуватимуться людиною, котрій загрожує інвалідність, вже з першого дня захворювання чи отримання травми. Пацієнт зокрема зможе скористатися послугами фізіотерапевта, соціального фахівця, психолога, а при потребі - протезиста чи ортезиста.
Як повідомлялося, з початку повномасштабного вторгнення РФ кількість українців з інвалідністю помітно зросла. За півтора року їх побільшало приблизно на 300 тисяч: якщо до війни в країні мешкало 2,7 млн людей з інвалідністю, то станом на вересень їх уже 3 мільйона.